Členkové čižmy a nohavice? 4 spôsoby, ako ich nosiť a byť štýlová!

, 11.01.2018 09:00

Členkové čižmy či topánky sú pre chladné obdobie roka typické. Ženy ich zvyknú nosiť so sukňami, ale ešte častejšie sú doplnkom nohavice. Aj pri nich občas prichádza dilema.

Jednou z alternatív kombinácie nohavíc a...
Jednou z alternatív kombinácie nohavíc a členkovej obuvi je tesné prekrývanie okrajov. Model na snímke Liu Jo. Autor: archív značky

Ako správne kombinovať nohavice a členkovú obuv, aby výsledný efekt pôsobil štýlovo a príťažlivo? Dobrá správa znie, že dovolené je takmer všetko. Portál TheFashionSpot.com poukázal na niekoľko variácií spojenia nohavíc a obuvi a výsledok vás možno prekvapí.

Kúsok kože

Kombinovať môžete členkovú obuv s nohavicami, ktoré sú jemne skrátené. Výsledok by mal spočívať v odhalení pár centimetrov (ideálne okolo 5 až 7) kože – vzhľadom na chladné počasie buď v telových pančuchách, ale pokojne aj s nejakými výraznými a kontrastnými pančuchami alebo ponožkami.

Extra dĺžka

Dlhé nohavice predĺžia efektne siluetu a v spojení s členkovou obuvou (najmä tou na podpätku) sa tento efekt ešte zvýrazní. Voľte nohavice úzkeho cigaretového strihu a z pevnejších materiálov, ktoré na topánku jemne padnú v záhyboch.

Na milimeter presne

Reč je o spojení dĺžky nohavíc a obuvi tak, že nohavice presne dosahujú hornú líniu okraja členkových čižiem či topánok. Pri sedení, samozrejme, musíte očakávať, že sa odhalí kúsok lýtka. Opäť platí, že funguje zapojenie výrazných doplnkov v podobe pančúch či ponožiek.

Hravý experiment

Kedysi platilo, že „zakasať“ látku do topánky je vrcholom nevkusu. Ako poukazuje portál TheFashionSpot.com, dnešná doba povoľuje všetko. Aj experimenty, v ktorých sa napríklad voľnejšie alebo háremové nohavice spodným lemom vkladajú do členkovej obuvi. Funguje to napríklad aj pri populárnom trende športového oblečenia – napríklad saténových teplákoch s manžetou, ktoré sa stali alternatívou mestského odevu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#obuv #nohavice #kombinácia #členkové čižmy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku