Krása v roku 2018? Najdôležitejšie trendy pre pleť prinášajú nasledovné...

, 03.01.2018 17:00
maska, pokožka, žena
Aká je starostlivosť o pokožku v roku 2018? Bude plná noviniek. Autor:

Hovorí sa nový rok, nový začiatok. Platí to aj pre vás? Možno nie, ale pre svet starostlivosti o našu pleť určite áno. Britský Vogue zostavil zoznam toho nového, čo nás čaká v najbližších mesiacoch.

Každý rok prináša so sebou nejaký populárny trend alebo novinku, ktorá sa stane dominantnou a určujúcou pre konkrétnu oblasť. A neobchádza to, samozrejme, ani svet krásy a starostlivosti o nás samých.

Výrobcovia kozmetiky si už dávno uvedomili, že ľudia (a nielen ženy) sú ochotní investovať milióny do starostlivosti o krásu, záleží im na prevencii aj viditeľnom výsledku. A tiež sú ochotní priplatiť si za niečo, čo sľubuje boj s neduhmi modernej doby. Platí to aj pre kozmetiku.

Už posledné roky sa sústreďovali čoraz viac na to, aby firmy vytvárali produkty na starostlivosť o pleť zasiahnutú naším okolím a tým, čoho je plné. Stres, ale aj znečistenie, smog, prach, množstvo negatívnych vplyvov, ktoré sa podpisujú na kondícii našej pokožky – to je skrátka nový problém číslo 1. A tak sa aj v portfóliu značiek objavuje čoraz viac produktov, ktoré bojujú so znečisteným prostredím a majú chrániť pokožku pred jeho vplyvmi. Práve pre rok 2018 je v príprave množstvo nových produktov a ich množstvo začne podľa odborníkov na trhu dominovať. Práve vplyvy prostredia totiž vplývajú na našu pleť momentálne asi najviac. Všetko ostatné sme už totiž „vyriešili“.

Ďalším trendom, ktorý možno v roku 2018 očakávať, je podľa britského módnika Vogue univerzálnosť. Hoci to nie je niečo, čo by firmy oceňovali v rámci ziskovosti, snaha nájsť ideálny produkt s viacnásobnou účinnosťou existuje skrátka odjakživa. Na trh by sa malo dostať viac prípravkov, ktoré multifunkčne pôsobia na pokožku. Dokážu napríklad čistiť a zároveň robia píling alebo si z nich dokážete urobiť masku. Iné zase okrem pomoci proti starnutiu ukážkovo hydratujú a vyhladzujú či zjemňujú pokožku. Treba zdôrazniť, že takéto produkty ocení nejedna dáma, pretože zjednodušujú starostlivosť o pleť a tiež skracujú množstvo času, ktorý strávime v kúpeľni. Zároveň však neovplyvňujú výsledok.

Posledným výrazným trendom, ktorý možno očakávať, je čistejšia kozmetika. Čistejšia v zmysle závadnosti a obsahu chemických prvkov, ktoré nie sú pleti prospešné. Očakávať by sme mali viac produktov, ktoré už budú zbavené látok ako sú parabény, silikóny či sulfáty.

#trend #pomoc #pleť #krása #firma #2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaše telo potrebuje vitamíny, doprajte mu ich v surovom stave.
Neviažte sa v práci zmluvou na dlhý čas,...

+ Bolesť brucha vám môže spôsobovať intolerancia na potraviny, preverte si to.
Buďte predvídavý, snažte sa...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk