Popraskané pery vedia potrápiť. Ako sa ich zbavíte?

21.12.2017 07:00
ústa, zuby, pery, hryz
Hrýzť si popraskané pery nie je najrozumnejšie. Autor:

Je celkom bežné, že pri starostlivosti o pleť používame píling na odstránenie odumretých kožných buniek. Niečo podobné si však zaslúžia aj naše pery. V zime ešte o kúsok viac.

Chladné počasie a striedanie teplého a studeného vzduchu nepôsobí na pery práve najlepšie. Výsledkom sú často popraskané, suché pery, niekedy s čiastočkami odlupujúcej sa kože. Samotný pocit je veľmi nepríjemný, na perách vnímame diskomfort, neustále máme tendenciu si pery oblizovať a suchú kožu „obhrýzať“. A výsledok je potom ešte horší. Ak patríte k dámam, ktoré sa líčia, je to o ďalší nepríjemný problém navyše.

Riešenie je však pomerne jednoduché – pery treba zbaviť odumretej kože a následne ošetriť a hydratovať. Spôsobov na ošetrenie je niekoľko. Môžete použiť rozličné špeciálne pílingy určené na pery, ale tiež po domácky vyrobené pasty – napríklad z cukru a trošky oleja či medu.

Niekedy postačí len čistá zubná kefka. Môžete ju jemne navlhčiť. Jemnými krúživými pohybmi po perách sa zbavíte čiastočiek kože. Následne by ste mali naniesť balzam, nešetrite a naneste ho až za okraje hornej aj dolnej pery. Včelí vosk, bambucké maslo alebo výťažky prírodných olejov sú tie pravé ingrediencie, ktoré pomôžu – hľadajte teda balzamy na pery s ich obsahom.

Platí, že aj pri ošetrení si môžete pomôcť po domácky. Naneste na pery v jemnej vrstvičke kvalitný domáci med, prstami jemne vmasírujte a nechajte pôsobiť. Funguje napríklad aj kokosový tuk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zima #suchá pokožka #pery #ošetrenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezúfajte zo zvýšenej hmotnosti, môže ísť o svalovú hmotu z cvičenia.
Nájdete vhodné zamestnanie, ktoré...

+ Sychravé počasie nepodceňujte, môžete veľmi rýchlo prechladnúť.
V zamestnaní neočakávajte zmeny, výška...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk