Farba pleti, kilá navyše či vek? Toto priniesol módny svet v roku 2017!

Hoci svet prežíval v roku 2017 veľkú diskusiu okolo sexuálneho obťažovania a postavenia žien v predátorskom a dominantnom svete mužov, nežnému pohlaviu priniesol aj pozitívne správy. Týkajú sa rozmanitosti.

19.12.2017 09:00
Americká modelka Bella Hadid nechýbala. Foto: ,
Americká topmodelka Bella Hadid kraľuje titulným stranám módnych magazínov.
debata

Ako píše internetový portál TheFashionspot.com, rok 2017 sa stal vôbec najpestrejším rokom, čo sa týka zastúpenia roznôrodých žien v módnych periodikách a predovšetkým na ich titulných stranách. Magazíny ako Vogue, Elle, Allure či Harper's Bazaar zdobili ženy rôzneho veku, farby pleti alebo konfekčnej veľkosti. Napríklad v porovnaní s rokom 2015 stúplo za uplynulých dvanásť mesiacov zastúpenie žien inej farby pleti o desať percent.

Veľký zlom priniesol napríklad britský magazín Vogue, ktorý na titulnú stranu decembrového vydania umiestnil modelku Adwou Aboahovú. Za posledných 14 rokov sa pritom na titulnej strane tohto magazínu ocitlo len šesť žien inej farby pleti, ostatné boli belošky. Ešte viac sa činil americký Vogue.

Z 18 žien, ktoré sa objavili na titulnej strane za uplynulých 12 mesiacov, bolo až 8 z nich inej farby pleti. Na titulke sa ocitla aj Ashley Graham, modelka „plus-size“ alebo herečka Meryl Streep, zastupujúca ženy nad 50 rokov (foto vyššie). K tým sa radia aj herečky ako Helen Mirren, Julianne Moore či Sarah Jessica Parker alebo Cindy Crawford. Všetky sa ocitli počas uplynulého roku na titulných stranách.

Samozrejme, módnemu priemyslu a najmä periodikám stále dominujú topmodelky alebo mladé hviezdy šoubiznisu. Čo sa týka prvenstva v počte titulných strán, s celým tuctom obálok je na zlatej priečke topmodelka Bella Hadid. O jednu titulnú stranu menej zdobila jej staršia sestra Gigi Hadid. Treťou najfotografova­nejšou modelkou na obálky módnych periodík sa stala Imaan Hammam, ktorá je síce narodená v Holandsku, ale má egyptských a marockých predkov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #móda #titulná strana #plus-size #pestrosť #rasa #diverzita #farba pleti

+ Večerajte a raňajkujte niečo ľahšie, budete sa tak celý deň cítiť lepšie.
Nemíňajte všetky peniaze, ktoré sa vám...

+ Pravidelný pohyb je kľúčom k dobrému zdraviu a šťastiu.
Nečakaný príjem prinesie úľavu vašim financiám....