Úchvatný zážitok! Chanel premenil filharmóniu na módny svätostánok

, 08.12.2017 07:00

Prehliadka francúzskej značky Chanel je takmer vždy unikátnym vizuálnym zážitkom. Na stredajšej, ktorá sa konala v Hamburgu, sa to len potvrdilo.

Modelka na prehliadke francúzskeho módneho domu...
Modelka na prehliadke francúzskeho módneho domu Chanel v Hamburgu, kde Karl Lagerfeld predstavil svoju Pre-Fall 2018 Metiers d'Art kolekciu. Autor: SITA/AP, Markus Schreiber

Hoci mesto je rodiskom dizajnéra Karla Lagerfelda, muža, ktorý už desaťročia tvorí meno a renomé Chanel, dôvodom, prečo sa šou konala práve tu, bola architektúra mesta. A tiež miesta, v ktorom sa samotná prezentácia kolekcie Pre-Fall 2018, inak avizovanej aj pod označením Metier's D'art konala.

Modelka
		na prehliadke francúzskeho módneho
		domu...
Herečky
		Lily-Rose Depp (vľavo) a
		Kristen...
+11Modelka na prehliadke
		francúzskeho módneho
		domu...

Lagerfeld si na prehliadku vybral budovu novej filharmónie, ktorá je podľa neho majstrovským architekturálnym kúskom. Modelky nechal kráčať smerom odhora nadol po kaskádových terasách a schodoch, ktoré viedli do hlavného bodu – na pódium so živým orchestrom. Práve za ním sa potom niekoľko desiatok krások oblečených v superluxusných a ručne vyrábaných modeloch zišlo.

Estetická inšpirácia v kolekcii vyšla z námorníckej estetiky, keďže Hamburg je aj mestom námorníkov. Neboli to však len tradičné čiapky, ktoré na nich odkazovali. Nechýbali ani nohavice s vysokým pásom a umiestnením dvojradu gombíkov na prednom dieli, objavili sa tiež tradičné prúžky či odkazy na farebnosť námorníckej modrej, bielej a červenej. Do tvídových sák, ale aj šiat či sukní boli tentoraz zapracované lurexové nite, no aj zamatové strapce či špagáty, nechýbali tisícky flitrov, alebo pierok, každé jedno našívané ručne.

Modelky na prehliadke francúzskeho módneho domu...
Modelky na prehliadke francúzskeho módneho domu Chanel v Hamburgu, kde Karl Lagerfeld predstavil svoju Pre-Fall 2018 Metiers d'Art kolekciu. Autor: SITA/AP, Markus Schreiber

V tejto kolekcii sa nedá pochybovať o tom, že sa kvalitami blíži k móde haute couture. Lagerfeld jej však zároveň dodáva veľmi nositeľný a ležérnejší ráz, aby tak uspokojil klientelu, ktorá je ochotná minúť tisícky eur, no pritom nepotrebuje vyzerať za každú cenu opulentne čí príliš prehnane. Výsledok si môžete pozrieť v galérii.

Modelka na prehliadke francúzskeho módneho domu...
Modelka na prehliadke francúzskeho módneho domu Chanel v Hamburgu v budove novej filharmónie Elbphilharmonie. Autor: SITA/AP, Markus Schreiber
#móda #Chanel #Hamburg #námorník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku