Päť chýb, ktorých sa dopúšťame pri lakovaní nechtov

, 21.11.2017 11:00
shutterstock 533259373
Ilustračné foto. Autor:

Toto je päť najčastejších chýb, ktoré pri lakovaní nechtov robíme a mali by sme sa im vyhnúť.

Ponáhľame sa

Chcete si rýchlo nalakovať nechty, aby ste to mali čo najskôr za sebou a robíte počas tejto činnosti ešte tri ďalšie? Chyba! V prípade, že o päť minút už máte byť niekde inde, výsledok bude mať veľmi ďaleko od dokonalosti. Buď si farbite vlasy, alebo si lakujte nechty. Aby ste dosiahli dobrý výsledok, musíte si vyhradiť čas, aby lak na nechtoch zaschol – a to môže trvať aj 15 minút. Najlepší čas na lakovanie nechtov je večer pred televízorom. Minimálne, nebudete sa počas čakania nudiť.

Nepoužívame odstraňovač kožtičky

Predtým, ako si začnete lakovať nechty, mali by ste si odstrániť kožtičku okolo nechtov.

Nepoužívame základný lak

Chcete, aby vám lak vydržal dlhšie a hneď nepopraskal? V tom prípade nestačí použiť len vrchný náter. Určite sa spoľahnite na základný lak! Povrch nechtov bude navyše hladší a nechty tiež ochráni pred škaredým sfarbením.

Príliš veľa farby

Chyba, ktorej sa dopúšťame často: Nepretriete štetec na okraji fľaštičky, lakujete nechty bez toho, aby ste lak poriadne premiešali. Alebo sa pokúšate nalakovať celý necht, čo často nefunguje a tak sa stane, že spolu s ním nechtiac pomaľujete aj okolitú kožtičku. (A to je potom veľmi škaredé)! Nechajte malý priestor medzi nechtom a pokožkou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#nuda #farba #nechty #manikúra #štetec #základný lak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku