5 tipov, prečo je dobré mať detský púder na poličke v kúpeľni

, 09.11.2017 17:00
púder, krása
Detský púder ako pomocník krásy. Autor:

Aj keď nemáte doma malé dieťa, púder majte vždy poruke. Na čo všetko zaberie?

SOS pri vyrážke

Vďaka obsahu zinku dokáže pomôcť pri začervenanej vyrážke, ktorú mierne vysuší. Stačí púder vysypať na vatový tompón a prejsť po postihnutom mieste pred odchodom do postele. Púder nechajte pôsobiť počas noci.

Ako pleťová maska

Jej príprava je naozaj jednoduchá. Stačí zmiešať 2–3 čajové lyžičky púdru s troškou vody tak, aby vznikla mierne hustá zmes. Tú naneste na 5-minút na tvár. Maska je vhodná na mastnú pleť, pretože pleť vysušuje a zároveň čistí a zjemňuje póry.

Pre pekný pohľad

Pred nanášaním očných tieňov viečka jemne pretrite vatovým tampónom s detským púdrom. Farebné tiene na viečkach vydržia dlhšiu dobu. To isté môžete urobiť aj pred nanášaním maskary na riasy, budú pôsobiť hustejšie.

Po holení

Púder chráni pokožku podráždenú holením. Na postihnuté miesta, ktoré zostanú podráždené, naneste púder v jemnej vrstve. Práve vďaka obsahu zinku a ďalších antiseptických látok by sa koža mala ukľudniť.

Ako suchý šampón

Nestihli ste si umyť vlasy? Púder pomôže rovnako ako suchý šampón. Posypte ním vlasy, ale len jemne, aby nezostali biele, prejdite po nich prstami a hotovo! Púder absorbuje prebytočný maz.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#púder #polička #kúpeľna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Rady od nezmánych lekárov prostredníctvom internetu nezaručia vyliečenie.
Stávkovanie a lotéria vám...

+ Objavíte záľubu v meditácii, prečistí vašu myseľ a zlepší náladu.
Mali by ste si pripraviť viac peňazí na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk