Tri jesenné kúsky, ktoré by vám v šatníku chýbať nemali

09.10.2017 13:00

Aj vy už pár týždňov zvažujete, v čom vlastne zvládnuť nevľúdnu a sychravú jeseň? Nebojte sa, možností je hneď niekoľko.

Jeseň môžete zvládnuť aj v štýlovej, no pritom...
Jeseň môžete zvládnuť aj v štýlovej, no pritom funkčnej vetrovke. Model na snímke H&M Studio. Autor: archív značky

V dámskom šatníku sa udomácnili mnohé kusy oblečenia a nielen preto, že vyzerajú štýlové. Sú aj funkčné – či vonku prší, fúka, alebo sa chlad vkráda pod okraje kabátov. Aké tri zvrchné odevy by ste si teda mali zaobstarať, aby ste nasledujúce týždne zvládli na jednotku?

Trenčkot

Ten pravý britský je často vyrobený z materiálu, ktorý nepremoká a voda po ňom hladko steká smerom nadol. Trenčkotové kabáty sú vkusné a veľmi ženské. Môžete ich nosiť so šatami, ale aj k ležérnej kombinácii džínsov a úpletového svetra.

Vetrovka

Túto sezónu sú celkom jasne v kurze. Funkčné, brániace vetru, ale aj dažďu a pri tom stále štýlové. Nosia sa bundy s výraznejšími vreckami, masívnymi goliermi alebo maxi chlopňami, ktoré sa dajú preložiť a vytvárajú tak efekt šálu. Vyberajte modely z pogumovaného materiálu, ktorý býva zároveň nepremokavý.

Parka

Môže mať vetrovkovú podobu, ale na jeseň by ste pokojne mohli vyskúšať aj predĺženú parka bundu s kapucňou, ktorá je zo spevneného vodeodolného materiálu a funkčne je zabezpečená podšívkou proti chladu. Podobná bunda síce pôsobí na prvý pohľad možno až príliš ležérne, ale jej kombinovanie s puzdrovými šatami a členkovými čižmami na podpätku bude určite stávkou na štýlovú istotu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#jeseň #trenčkot #parka #vetrovka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezatvárajte oči pred zdravotnými problémami, konzultujte ich s lekárom.
Neodkladajte pracovné úlohy na...

+ Ste vo veľmi dobrej kondícii, fyzické aktivity vám prospievajú.
Vaša vysnívaná práca je len na krok od...