Štetec na líčenie si pýta opateru. Ako ho čistiť, ako ho sušiť?

, 17.08.2017 12:00
make-up, líčenie, štetec, líčka
Štetec, ktorým sa dotýkami tváre pri líčení, by sme mali pravidelne meniť. Autor:

Aj vy používate pri líčení štetci, pudrenky či penové hubky? Potom určite viete, že buď ich musíte veľmi pravidelne meniť, alebo ich správne a pravidelne čistiť. Ako na to?

Pokiaľ používate štetec s umelým vlasom, mali by ste sa riadiť návodom na čistenie týchto vlákien. Najčastejšie ide o umytie konkrétnym roztokom a následne vysušenie. V prípade vlasov, ktoré sú zvieracie, je však nutné starať sa o štetec akoby išlo o vaše vlastné vlasy. Znamená to teda umývanie v mydlovom roztoku, niekedy môžete použiť tiež lieh, ktorý odstráni zvyšky púdra či mejkapu, ktorý zostal na končekoch štetca po tom, čo ním prechádzate po tvári.

Niektorí odborníci radia tiež používať roztoky s pomocou domácich surovín ako je jablčný ocot, prípadne olivový olej. Áno, môžete zmiešať napríklad dve lyžice octu a malý pohárik saponátu a do tohto roztoku namočiť štetec. Jemne ho postláčajte a preberte prstami. Následne musíte dôkladne vypláchnuť vlažnou vodou. Až pokým voda, ktorá z neho steká nie je číra.

Dôležité je, samozrejme, aj dôkladné vysušenie štetca. Mali by ste tak spraviť na uteráku, pričom ho pravidelne budete otáčať. Ešte lepší spôsob je však štetec zavesiť štetinami smerom nadol. Ideálne sú na to stojany na štetce. Pozor však, aby ste vlasy nepritlačili do podložky, zdeformujete tak tvar štetca.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#čistenie #líčenie #spôsob #štetec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dnes sa naplno venujte svojmu zdraviu a pokúste sa zrelaxovať.
Neodmietajte žiadnu prácu, potrebujete...

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor...