Trio pomocníkov pre pokožku v lete! Nemali by chýbať

25.06.2017 08:00
móda na leto - ako sa zbaliť na dovolenku
Ako sa v lete postarať o pleť? Nemali by ste to podceniť. Autor:

Horúce počasie a slnko pýtajú pre pleť upravenú starostlivosť. Nebavme sa teraz o krémom s ochranným faktorom - ten by mal byť samozrejmosťou. Ale na čo tiež nezabúdať?

Sérum

Ideálne sú obnovujúce séra, ktoré pokožke dodávajú hydratáciu, výživné látky, chránia ju pred starnutím a tiež prejavmi prílišného slnenia. Odborníci radia prípravky s obsahom vitamínu C, ktorý pokožke nielen pomôže k bunkovej výmene, ale podieľa sa aj na procesoch anti-ageingových – teda bojuje proti starnutiu, prehlbovaniu jemných vrások či vzniku pigmentových škvŕn.

Vyživujúce čistiace emulzie

Pokožka si pýta čistenie aj v horúcom počasí a dokonca aj vtedy, ak ju vôbec nelíčite. Začervenanie, upchaté póry, zvyškové výlučky potu – to všetko by ste mohli eliminovať vhodným čistiacim gélom, emulziou či krémom. Hľadajte také, ktoré pleť nevysušujú, ale jemne čistia a zároveň osviežujú a hydratujú.

Hydratačná starostlivosť

Po pobyte na slnku (ktorý, samozrejme, prebiehal s ochranným faktorom) by ste nemali zabúdať na výdatnú dávku hydratácie prostredníctvom ošetrujúceho krému. Ideálne je aplikovať si nočný krém či masku na noc, ktorá pleť vypne, dodá jej potrebnú vodu a opäť obmedzí starnúce procesy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trio #Pomocník #pomoc #pokožka #leto #krása
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemajte pochmúrne myšlienky, všetko sa nakoniec na dobré obráti.
Uprite dnes svoju pozornosť na prácu,...

+ Viac zeleniny a ovocia by vám pomohlo k správnemu pracovaniu organizmu.
Pracovná cesta vám získa kontakty,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk