Dokonalá pleť si pýta pomocníkov. Ako zvládnuť jej nedostatky?

24.06.2017 08:00
líčenie, štetec, make-up, líčka
V lete pomôže nedokonalosti skryť aj správny korektor. Autor:

Profesionáli dobre vedia, že pleť si zaslúži patričnú starostlivosť. Aj nedokonalosti sa dajú ľahko zamaskovať. Skvelou pomocou sú rôzne korekčné paletky.

Na prvý pohľad môžu pôsobiť až bizarne. Levanduľová či pepermintová farba na tvári? Nebojte sa, každá z nich má svoju funkciu. Pri začervenanej koži pomôže práve zelenkavý korektor, pri nažltlej pokožke sa zase uplatnia fialovkasté tóny, ktoré farebnosť vyladia.

Korekčná paletka Infallible Total...
Korekčná paletka Infallible Total CoverConcealer od L'Oreál Paris.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značky

Súčasťou korektorov sú aj tóny telové či napríklad marhuľové a lososové. Ich funkciou je maskovať zašednuté a unavené miesta – najčastejšie kruhy pod očami, ale napríklad tiež zašednutú pokožku ako takú.

Pri korigovaní tónu pleti a maskovaní jej nedokonalostí by ste nikdy nemali zabúdať ani na klasickú vrstvu základného korektoru, ktorým dovtedajšie úsilie zjednotíte. Platí to následne aj pre líčenie – či už v podobe krycieho krému alebo púdra.

Vzhľadom na to, že už je v plnom prúde leto by ste však mali množstvo a hrúbku nanášaných prípravkov obmedziť. Pokožka si žiada dýchať. Skvelou pomocou môžu byť tzv. cushiony – vankúšiky napustené krycím krémom, ktoré ho nanášajú vo veľmi jemnej vrstve.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zjednotenie #pomoc #pleť #korigovanie #korekcia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nemusíte sa báť zdravotných komplikácií, starajte sa o seba tak ako doteraz.
Peniaze pre vás nehrajú...

+ Dnes sa budete cítiť dosť vyčerpane, nebojte sa oddychovať.
Naplánujte dovolenku na leto a odkladajte na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk