Krásna Kocianová opäť hľadá nové tváre. Aké vyberie nástupkyne?

Aj na stránkach Pravda.sk pravidelne každý rok informujeme o úspechoch slovenských a českých dievčat v modelingovej brandži. Na samom začiatku sú však zvyčajne kastingy, vďaka ktorým je nové tváre možné objaviť.

Slovenská topmodelka Michaela Kocianová na minuloročnom
finále Elite Model Look 2016.
Slovenská topmodelka Michaela Kocianová na minuloročnom finále Elite Model Look 2016.
Autor: Schwarzkopf Elite Model Look

Výnimkou nie je ani tento rok, keď sa pred štartom súťaže Elite Model Look začnú vo vybraných slovenských mestách hľadať dievčatá, z ktorých sa potom niekoľko najlepších dostane do česko-slovenského finále. Ambasádorkou a zároveň akousi poradkyňou a porotkyňou sa opäť stane topmodelka Michaela Kocianová.

„Som naozaj rád, že Miša Kocianová opäť prijala post ambasádorky súťaže pre Slovenskú republiku. Práve ona je inšpirujúcou modelkou pre mladú generáciu, ktorá aktívne sleduje jej Instagram a teší sa na rady, ktoré počas castingových tour v desiatich mestách Slovenska môže získať,“ komentoval riaditeľ agentúry Elite Saša Jány.

Kastingy odštartujú už v piatok v Dunajskej Strede, aby sa postupne mohli posunúť do ďalších okresných miest. Nechýba medzi nimi napríklad Martin, Žilina, Nitra či Košice a Prešov. Záverečné stretnutie so zástupcami módneho sveta, ktorí budú vyberať budúce hviezdy mól a časopisov, sa bude konať v Bratislave.

Na česko-slovenskom finále, ktoré sa konalo minulý rok v Prahe, zvíťazila Češka Jana Tvrdíková, Ukrajinka Alina Dementieva a Slovenka Alica Niedelská. Tvrdíkovej sa potom výnimočne darilo aj na svetovej súťaži. Z Lisabonu, kde sa konala, odchádzala 16-ročná Češka ako absolútna víťazka. TOP 15 nových tvárí (10 dievčat a 5 chlapcov) Elite Model Look získala v Lisabone dvojročné garantované kontrakty v celkovej výške 750 000 eur.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.