Najnežnejšia farba sezóny? Takto bude z vás kráľovná štýlu, pozrite

Pastelové tóny sú v sezónach jar a leto vždy veľmi populárne. No kým doteraz vládli najmä pudrové či belasé tóny s pepermintom, v roku 2017 sa vlády ujala levanduľa.

S odtieňmi fialovej, levanduľovej a lila farby sa túto jar
nestratíte. Práve naopak, budete určite v kurze. Look na fotografii Dorothy
Perkins.
S odtieňmi fialovej, levanduľovej a lila farby sa túto jar nestratíte. Práve naopak, budete určite v kurze. Look na fotografii Dorothy Perkins.
Autor: archív značky

Aby sme boli presnejší, ide o variácie na tón intenzívnej fialovej farby. Hoci aj samotná „matka“ všetkých pastelových odtieňov má v jarných kolekciách svoje miesto, k slovu sa dostali predovšetkým pastelové podoby.

S fialovou, levanduľovou, lila či orgovánovou sa spája farebnosť topov, šiat, mikín, ale aj doplnkov v podobe obuvi či šperkov. Ako už minulý rok naznačila známa hollywoodska hviezda Lupita Nyong'o v kreácii od dizajnéra Elieho Saaba, práve levanduľové tóny patria k tým najtrendovejším.

Najväčšiu devízou tejto farby je aj jej elegantnosť a ženskosť. Kým pre niekoho môže pudrová pôsobiť príliš mladistvo a dievčensky a naopak belasá zase evokovať estetiku detského odevu, v prípade lila tónov nadobúdajú šaty ten primeraný dojem pre aktívnu ženu so štýlom.

Nebojte sa podobnú farbu kombinovať. Ako logická sa javí ponuka denimu či svetlých krémových a neutrálnych tónov. Zaujímavý kontrast však vytvorí napríklad využitie žltých či cyklámenových prvkov. Neuveríte, ako zaujímavo bude potom celkový outfit vyzerať. Už to len vyskúšať…

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.