Čo sa stane s pleťou, ak sa večer neodlíčite?

Pár minút pred odchodom do postele vás nezabije! Odlíčením robíte koži veľkú službu.

žena, pokožka, problém
Ako vyzerá vaša pleť potom, čo sa večer neodlíčite?
Autor:

Komu by sa to občas nepritrafilo? Po super večernom programe sa „dovalíte“ domov a zamierite do postele. Bez odlíčenia. A nasledujúci deň? Pre väčšinu žien je pohľad do zrkadla menej priaznivý. A to je len mierne povedané.

Ak sa čosi také stane raz za čas, ešte sa nič hrozné nedeje. Ak by sa však vaša večerná lenivosť stala pravidlom, pleť sa vám nepekne odvďačí.

Pokožka tváre počas spánku regeneruje rovnako, ako zvyšok tela. Ak na nej zanecháte mejkap, prirodzená ochranná vrstva na pokožke sa nedokáže vytvoriť. Tým vlastne škodíte sama sebe, pretože práve táto vrsta je dôležitá, aby pleť chránila pred voľnými radikálmi a teda pred predčasným starnutím.

A nielen to. Koža vyzerá na prvý pohľad nezdravo. Je to spôsobené aj tým, že sa na nej vytvárajú nedokonalosti, hoci spočiatku len maličké, ale tým pádom už nie je koža taká hladká a svetlo neodráža rovnomerne. Aj preto ten povädnutý pohľad…

Navyše, ak kožu neodlíčite, vytvoria sa na nej jemné šupinky, ktoré môžu upchať póry. Tie sa zanesú a to je predpoklad pre tvorbu vyrážok.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

South Korea Koreas Tensions

Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z KĽDR

23.04.2017 17:44

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I na návšteve v Grécku vyhlásil, že Čína trvá na odstránení jadrových zbraní z Kórejského polostrova.

vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.