Túžite omladnúť? Odpoveď hľadajte v chladničke!

, 10.02.2017 15:00
avokádo
... a nebojte sa ani tuku! Autor:

Starneme všetci bez rozdielu, nik tento proces nezastaví. Avšak to, ako starneme, už ostáva na nás. Viete, akú rolu hrá pri starnutí výživa a ktoré potraviny "omladzujú"?

Hydratovať treba!

Dôležité sú pre pokožku potraviny, ktoré ju hydratujú. Do tejto skupiny patria paradajky, uhorky, melón či hlávkový šalát – tieto druhy obsahujú obzvlášť vysoký obsah vody, čím zabezpečujú hlbokú hydratáciu buniek – výsledkom je krásna a hladšia pleť.

Stavte na zeleninu

Viaceré štúdie preukázali, že strava s vysokým podielom zeleniny zlepšuje krvný obeh a omladzuje tým pleť, ktorá žiari. Vláknina obsiahnutá v zelenine (a ovocí) navyše zabráni rýchlemu zvýšeniu hladiny cukru v krvi – čo škodí pri tvorbe kolagénu a môže spôsobiť predčasné vrásky.

Podporte črevo

Mikrobióm riadi imunitný systém, náladu – a tiež stav pokožky. Ak majú zlé baktérie v čreve prevahu nad dobrými, na koži môže vzniknúť zápal, napríklad v podobe akné. Rovnováhu mikrobiómu pomáhajú udržiavať fermentované či rastlinné potraviny.

Rozmanitosť je zdravá!

Naša strava nesmie byť jednostranná, ale rozmanitá. A hýriť farbami! Prečo? Ovocné a zeleninové druhy výraznej farby obsahujú fytochemikálie, antioxidanty, ktoré bojujú proti poškodeniu DNA. Kto je tieto druhy, „zaleje“ navyše svoje telo dôležitými angi-aging vitamínmi.

Nebojte sa tuku

Mastné kyseliny sú potrebné pre vyváženú hladinu cukru v krvi, zdravé a pružné bunkové membrány a jemnú pleť. Vysokokvalitné mastné kyseliny udržiavajú zdravé vlasy aj nechty. Možno ich nájsť v orieškoch, semenách, avokáde a tučných rybách (sleď, losos).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#zelenina #vrásky #vláknina #starnutie #kolagén #hydratácia #anti-aging
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Užite si leto plné pohybu, vášmu telu to prospeje.
Uvedomte si, že práca by pre vás nemala byť na prvom...

+ Zachovajte pokoj a uvedomte si svoje možnosti.
Porozprávajte sa dnes so svojim šéfom o vyššom plate,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk