Čo sa stane s našou pleťou, keď prestaneme piť kávu?

, 13.01.2017 09:00
shutterstock 67587466
Všetko s mierou! Platí aj v prípade pitia kávy. Autor:

Mnohí si bez kávy nedokážeme predstaviť život. Avšak, je dobré vedieť, že tento životabudič ničí pleť, ak nie sme opatrní.

Káva obsahuje niečo, bez čoho mnohí z nás nedokážeme žiť. Kofeín. A preto je káva ráno niečo tak samozrejmé, ako sprcha či čistenie zubov. Keď sme poobede znova unavení, opäť je tu káva, ktorá nás preberie. Má káva aj negatívne účinky? Má!

Nespavosť

Kto sa pravidelne spolieha na kofeín, žiaľ, častejšie trpí úzkosťami a nespavosťou. To má negatívny vplyv na našu pokožku, pretože len kvalitný nočný spánok zaisťuje jej regeneráciu.

Starnutie pleti

Káva obsahuje antioxidanty, ktoré preukazujú hodnotu v boji proti vráskam. Ale pozor: Vhodné sú v tomto smere len svetlo a stredne tmavo druhy pražených káv. Kofeín spomaľuje tvorbu kolagénu, ktorý udržuje našu pleť mladú a napätú.

Bledá pleť

Kofeín zabezpečuje uvoľňovanie stresových hormónov kortizolu a adrenalínu. Tento efekt spôsobuje, že naša pleť pôsobí bledo v dôsledku zúženia jemných ciev.

Vyrážky

Kto túži po krásnej čistej pleti, mal by piť čiernu kávu (bez mlieka). Niektorí dermatológovia svojim pacientom odporúčajú, aby namiesto mlieka dali prednosť rastlinným náhradám.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#kofeín #pleť #káva #vrásky #antioxidanty #adrenalín #kolagén #kortizol
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku