S vlnou sa v zime zahrejete najlepšie. Inšpirácia na štýlové kúsky!

Patrí medzi najdôležitejšie materiály zimného obdobia - vlna. Zahrejte sa a buďte pritom štýlová.

23.11.2016 07:00
debata
Základom v prípade výberu vlneného kusu odevu... Foto: archív značky
Vlna je súčasťou odevov v celom spektre šatníka. Základom v prípade výberu vlneného kusu odevu bývajú svetre. Model na snímke Marks & Spencer.

Pod slovom vlna sa vám možno v mysli zjaví predstava hrubého svetra, ktorý vám štrikovala ešte stará mama. Ale vlnený materiál súčasťou omnoho širšieho spektra odevov a môžete ho v rámci zimnej garderóby využívať naozaj na rôznych úrovniach.

Základom sú síce spomenuté svetre a spolu s nimi aj teplé vlnené kabáty. K nim sa však pridávajú také časti šatníka ako sukne, nohavice, saká a kabátiky či topy. Prímes vlny v nich dodáva odevu hrejivosť. Vzhľadom na spracovanie tohto materiálu, alebo jeho kombinovanie s jemnejšími úpletmi či zmesovými materiálmi sa potom vyhnete aj niekedy otravnému „škrabaniu“ na nahej koži.

zväčšiť Vlna je súčasťou odevov v celom spektre šatníka. Foto: archív značiek, koláž: Zdeno Gáfrik
Vlna je súčasťou odevov v celom spektre šatníka. Vlna je súčasťou odevov v celom spektre šatníka.

S vlnou sa nebojte experimentovať ani v prípade šiat. Hoci najčastejšie sa nosia modely z jemnejších úpletov, tubové šaty alebo áčkové strihy modelov s jemnou podšívkou zafungujú tiež. Stačí ich potom doplniť ľahším kabátom.

Neslobodno tiež zabúdať na doplnky v podobe čiapok, klobúkov, šálov a rukavíc. Vlna je v nich prirodzenou súčasťou. A moderný dizajn z nich často robí veľmi zaujímavé a výrazné súčasti denného stylingu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #móda #trend #vlna #zima 2016 #ako nosiť