Účes podľa hollywoodskych krások? Takto dosiahnete ležérne vlny

08.11.2016 17:00

Akoby trochu strapatá, roztomilo a pritom sexy. Účes z nedbalých vĺn, ktorý predvádzajú mnohé hollywoodske hviezdy, je snom bežných žien. Pritom je to celkom jednoduché.

Herečka Marion Cotillard s typicky nedbalým,...
Herečka Marion Cotillard s typicky nedbalým, ale pritom dostatočne upraveným účesom. Autor: SITA/AP, Joel Ryan

Základom je, samozrejme, dobrý strih. Nemusíte zúfať, ak nemáte vlasy do pol chrbta. Na nedbalé vlny niekedy stačí bob po plecia a dokonca sa dajú zvládnuť s ešte kratšími kaderami. Podľa odborníkov ide o kombinovanie dvoch typov úpravy vlasov. Kým časť prameňov je akoby vyfúkaná, druhá zase viac definovaná, nechýbajú len vlny či lesk. Ako taký účes dosiahnuť?

A.

Aby vaše vlasy pôsobili vzdušne, trochu neposlušne a pritom sexy nedbalo, musia mať objem. Ten nedosiahnete s mastnými korienkami. Takže, základ spočíva v umytí vlasov. Kondicionér nanášajte od polovice vlasu smerom ku končekom, aby ste ešte zintenzívnili dojem ľahkosti.

B.

Po umytí je dobré na vlasy aplikovať prípravky na objem – ideálne v spreji a vlasy vysušiť. Dobré je pridať aj olej na lesk vlasov. Opatrne však s množstvom, aby ste jednotlivé pramene zbytočne nezaťažili. Ak vlasy sušíte fénom, použite guľatú kefu pri korienkoch na vrchu hlavy, ideálne však je nechať vlasy vyschnúť prirodzene.

Ľahkosť, nenútenosť, jemnosť - to všetko sa dá...
Ľahkosť, nenútenosť, jemnosť - to všetko sa dá dosiahnuť správnym účesom. Autor: Fabio Salsa

C.

Natočiť jednotlivé pramene je ďalším krokom. Postupujte nepremyslene a používajte žehličku na vlasy, prípadne kulmu, s ktorou dokážete vytvoriť vlny a tiež definovanejšie kučierky. Striedajte jednotlivé pramene, pričom časť z nich nechajte bez zásahu žehličky a upravujte ich len pomocou prstov.

D.

Záver patrí opäť práve rukám a šikovným prstom. Pomocou nich vytvorte v účese trošku viac kompaktnosti a na záver ho zafixujte ľahším tužiacim prípravkom – ideálny je lak.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vlasy #Vlny #účes #ležérnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prinúťte sa viac cvičiť a robiť niečo pre vaše telo, chce to cvičiaci plán.
Sú dni kedy si treba od práce...

+ Očistite vašu myseľ od stresu, doprajte si relax, psychická pohoda je dôležitá.
Aj z ľahkej práce sa...