Čo zapríčiňuje najčastejšie problémy na nechtoch?

, 11.10.2016 15:00
Starostlivosť o nechty
Ako sa starať o nechty? Autor:

Nedostatok vápnika či iba obyčajné žlté korenie. Čo všetko sa môže podpísať pod nepekné nechty?

Biele škvrny na nechtoch

Tento problém si žiada trocha času, pretože môže ísť o dôsledok nedostatku vápnika v organizme. Zvýšte príjem mliečnych výrobkov. Ale môže ísť aj o jemné poranenia na nechtoch, ktoré sa práve takto prejavujú. V tomto prípade biele škvrny zmiznú po čase samé.

Lámavé nechty

Ide o nepríjemné a škaredo vyzerajúci problém. Keď sa napríklad necht zavadí o sveter a následne sa z neho kus odštiepi. Nechty treba ostrihať nakrátko, zvýšiť prísun zinku v strave a takisto je dobré niekoľko týždňov používať na nechty výživný olej či špeciálny lak určený práve na tento problém.

Žlté nechty

Tento problém môže mať veľa príčin – od fajčenia až po varenie s koreninami, ktoré silno farbia. Existujú rôzne triky, ako nechty žltého nádychu zbaviť – napríklad zmiešajte jedlú sódu s vodou a takouto pastou potom nechty vydrhnite kefkou. Pomôc môže aj citrón, ktorým nechty vydrhnete. Nezabudnite však potom ruky aj nechty natrieť krémom, inak by boli veĺmi suché.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#problém #starostlivosť #olej #nechty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Oddýchnite si pri dobrom filme či seriály, odreagujete sa.
Už nepoužívate staré auto, pokúsite sa o jeho...