Sedem tip-top odporúčaní od Cameron Diaz: Ako nezostarnúť?

, 19.07.2016 14:30
Herečka Cameron Diaz na archívnom zábere.
Herečka Cameron Diaz na archívnom zábere. Autor: ,

Hviezda z Hollywoodu, Cameron Diaz, vo svojej novej knihe ženám radí, čo robiť, ak chcú ostať mladé. Tu je jej sedem top odporúčaní.

„Máme sa týrať tým, že starneme? Určite nie! Veď sme skvelé,“ hovorí 43-ročná herečka Cameron Diaz. Vo svojej novej knihe „The Longevity Book“ (na Slovensku vyjde pod názvom Miluj svoj vek) chce všetky ženy v starnutí podporiť a nabáda ich, aby ostali v dobrej kondícii a zdravé. Tu sú jej najlepšie rady:

Starajte sa o priateľov

Dobré priateľky redukujú v ťažkých časoch stres a podporujú naše osobné šťastie. Vie to aj Cameron, neustále obklopená kamarátkami.

Hýbte sa

Svaly a dobrá kondícia sú najlepším spôsobom, ako zabrániť vzniku osteoporózy a iných ochorení, ktoré prichádzajú s vekom.

Čerstvé jedlo

Potrebujeme konzumovať veľa zeleniny, nie polotovarov. Celozrnné produkty, ale žiaden cukor, trochu mäsa a rýb a to všetko čerstvo pripravené! V tomto ohľade je Diaz viac než prísna. Lebo vie, že týmto štýlom sa vyhne ochoreniam ako je rakovina hrubého čreva či Alzheimerova choroba.

Neberte zdravie na ľahkú váhu

„Pravidelne chodím k lekárovi a prípadné choroby nikdy neprechodím,“ zdôraznila herečka. „Ak sa vyskytne problém, ihneď konám.“

Buďte informovaná

Pri príprave knihy oslovila Cameron tých najlepších vedcov v USA. A preto je presvedčená o tom, že keď budú ženy rozumieť vývoju, lepšie sa vyrovnajú s tým, čo sa deje.

Ranná rutina

U Diazovej to ráno vyzerá asi takto: Uprace postele, vypije pol litra vody a 20 minút medituje. Tvrdí, že práve vďaka tejto rannej rutine je v takej dobrej kondícii.

40 objatí

„Samozrejme, že nebudem mladšia. Ale keď je človek so sebou spokojný, žiari,“ o tom je 43-ročná herečka presvedčená.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#starnutie #zelenina #stres #šťastie #meditácia #rutina #cukor #objatie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku