Čísla, ktoré treba poznať, keď plánujete v lete chytať bronz!

Opaľovanie - bez neho si len málo z nás dokáže predstaviť leto. Solárna ochrana nám však stále nehovorí toľko, koľko by mala.

03.07.2016 07:00
leto, more, dovolenka, nafukovacie, koleso,... Foto:
Opaľujte sa s rozumom.
debata

Mnoho z nás tápe pri základných pravidlách aplikácie, či množstva opaľovacieho prípravku. Britský magazín Vogue zhromaždil čísla, ktoré by ste mali poznať predtým, než skutočne vyjdete na slnko. My pridávame pár ďalších. Takže…

15 – je ten najnižší možný ochranný faktor, ktorý odporúča Národné britské centrum pre výskum rakoviny na aplikáciu predtým, než sa vystavíte slnko. Asociácia britských dermatológov dokonca mieri ešte vyššie – tvrdia, že by to mal byť ochranný faktor 30, žiadne čísla ako 4 alebo 6.

50+ – je výška ochranného faktoru, ktorým by ste mali chrániť svoje ratolesti počas celého leta. Detská pokožka je totiž veľmi citlivá na slnko.

32 – gramov opaľovacieho prípravku by si mal podľa zástupcov značky La Roche Posay na telo naniesť dospelý človek, ak sa chce dostatočne ochrániť pred slnečným žiarením. Toto množstvo predstavuje sedem vrchovatých kávových lyžíc (na tvár, ramená, trup, chrbát a nohy).

30 – minút by mala byť doba, ktorá uplynie medzi aplikáciou krému či spreju na opaľovanie a časom, keď sa skutočne vystavíte slnku.

12 – mesiacov je zvyčajne doba spotreby opaľovacieho prípravku od momentu otvorenia. To znamená, že ak ste ho začali používať ešte minulý rok v júni a zostalo vám ešte čosi v balení. Pred augustovým slnkom vás už prípravok nemusí dostatočne chrániť.

11 – hodín je čas, keď by ste už v lete nemali vychádzať na priame slnko. Ideálne je vyhýbať sa mu až do pätnástej hodiny popoludní.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #slnko #ochrana #čísla #opaľovanie #údaj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Snažte sa dať svojmu telu stravu minimálne trikrát denne, maximum je pätkrát.
Urobte všetko preto, aby ste si...

+ Nevyhýbajte sa novým chutiam, vyskúšajte niečo, čo ste ešte neskúsili.
S financiami nastanú menšie problémy,...