Plavky sa nájdu na každú postavu! Ako obliecť typ jablko?

, 30.05.2016 17:00
Plavky na postavu s výraznejším bruškom môžu...
Plavky na postavu s výraznejším bruškom môžu byť aj žiarivé a farebné. Model na snímke Mango - kolekcia Violeta. Autor:

Desaťročia uplynuli od čias, čo dámske plavky prešli do podoby, akú poznáme dnes.

Hovoriť o trendoch je jednoduché a zložité zároveň – plejáda dostupných modelov na trhu je nesmierne bohatá a dáva ženám voľnosť výberu podľa vlastných preferencií. Predpisovať, aké vzory, farby majú dámy na pláži či kúpalisku nosiť, je dvojsečné. Dôležitejšie ako trendový vzor je totiž strih podprsenky či nohavičiek alebo štruktúra materiálu, ktoré sú schopné pomôcť postave a dodať ženám sebavedomie a pocit komfortu aj bez toho, aby mali postavu topmodelky.

Aj
		vzorované modely môžu postavu
		zoštíhliť....
Model na
		snímke
		Marisota.
+9Nohavičky s hrubším a
		nastaviteľným pásom,
		k...

Základom pri výbere plaviek je rovnováha. Ideálna figúra je vyvážená – so ženskými krivkami – prsiami a bokmi, štíhlejším driekom. Nemôže ju mať každá žena. Opticky a vhodnou plážovou garderóbou jej však dokážete pomôcť. Myslite na to, keď vyrazíte na nákupy.

V základe rozoznávame štyri typy (Jablko, Hruška, Obdĺžnik a Presýpacie hodiny) – treba ich poznať a podľa nich vyberať, pokiaľ si chcete plavkami zalichotiť. Ako prvému typu sa budeme venovať typu postavy jablko.

Nohavičky s hrubším a nastaviteľným pásom, k...
Nohavičky s hrubším a nastaviteľným pásom, k nim vrchný diel v štýle tankini - model na snímke Marisota. Autor: JC GRAY

Čo, ako, prečo…

Postava v tvare jablka nemá definovaný driek, respektíve má viac tuku v oblasti bruška. Nohy aj ramená sú zväčša štíhlejšie, druhou variantou sú plnšie tvary na celom tele. Ideálna voľba budú jednodielne plavky s priečne riasenou látkou – opticky figúru vytvaruje.

Pokiaľ túžite po bikinách, existuje niekoľko možností. Prvou sú trenkové nohavičky so zvýšeným pásom – schovajú „faldíky“ v oblasti spodného bruška. Druhou takzvané tankini – ide o kombináciu klasických plavkových nohavičiek a predĺženého topu, ktorý maskuje ochabnuté a väčšie brucho.

Tip: Ocenia ho aj muži – dôraz dajte na prsia. Vystužené košíčky, zvýraznené výstrih a jeho obsah odlákajú pozornosť od bruška.

Tento článok vyšiel v novej ženskej prílohe Pravdy – magazíne MiA.

Faldíky na brušku môžu skryť vyššie nohavičky....

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#móda #plavky #postava #trend #jablko #leto 2016 #ženský magazín MiA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku