Pravidelné holenie v intímnej oblasti: Porastú chĺpky rýchlejšie?

, 19.04.2016 07:00
ohanbie - rozkrok - ženy
Holiť sa, holiť sa, holiť sa... Autor:

Aj vy sa v intímnych oblastiach holíte pravidelne a zaujíma vás, či tým pádom chĺpky rastú rýchlejšie?

Holenie pomocou žiletky je určite najjednoduchšia, najlacnejšia, najmenej bolestivá a v konečnom dôsledku aj najrýchlejšia metóda, ako sa zbaviť chĺpkov na ohanbí. Avšak údajne majú tieto chlpy rýchlejšie narásť, keď ich odstraňujeme žiletkou. Pravda? Mýtus?

Intímne holenie a rast

Že chlpy po holení v intímnej oblasti rastú rýchlejšie, je naozaj len mýtus, ktorý nemá s pravdou nič spoločného. Štúdia, ktorá mala tento mýtus vyvrátiť, sa konala už v roku 1928. Jej výsledkom bolo, že holenie rast chlpov neurýchľuje. Tak či tak, táto povesť stále pretrváva.

Ako vznikla?

Pri holení sa chlp v intímnej oblasti zachytáva na vrchnej vrstve kože. Už po niekoľkých hodinách však možno vidieť prvé stopy znovu rastúcich chĺpkov. Predovšetkým po celkom prvom holení sa zdá, že nielenže znovu rýchlo narástli, ale aj akosi spevneli. Je to preto, že chlpy sú v skutočnosti o niečo tenšie smerom k špičke – tá sa holením odstraňuje a tým pádom pôsobia skutočne trochu silnejšie.

Epilácia namiesto holenia

Ak sa holíme, o pár dní sa musíme znova a ak aj nemáme práve najpomalšie rastúce chlpy, pokožka bude niekoľko hodín naozaj hladká. Kto ju chce mať hladkú o čosi dlhšie, mal by vyskúšať nejakú inú metódu, napríklad epiláciu. Pomocou vosku alebo epilátora sa chlpy vytiahnú spolu s koreňom a kým znova narastú, uplynie niekoľko týždňov. Tieto metódy však majú jednu „chybičku krásy“: sú pomerne bolestivé, a to nielen v intímnej oblasti. Menej bolestivá metóda epilácie je odstraňovanie cukrovou pastou, je oveľa šetrnejšia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#bolesť #holenie #chlpy #vosk #epilácia #ohanbie #cukrová pasta
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Prinúťte sa viac cvičiť a robiť niečo pre vaše telo, chce to cvičiaci plán.
Sú dni kedy si treba od práce...

+ Doprajte vašej pokožke dostatok hydratácie, potrebuje pomoc kozmetičky.
Nemajte strach povedať šéfovi vaše...