Nedovoľte mastným viečkam pokaziť vám líčenie. Ako na to?

, 07.03.2016 09:00
Líčenie očných viečok môže ohroziť mastná pokožka.
Líčenie očných viečok môže ohroziť mastná pokožka. Autor:

Líčenie viečok je medzi Slovenkami stále populárne. Oči si zvyknú primaľovať nielen na slávnostnejšiu príležitosť, ale aj do práce či na víkendovú prechádzku.

Mnoho žien, a nielen tých slovenských, však pri líčení očí čelia zásadnému problému – mastným viečkam. Ich zásluhou sa potom aj ten najkvalitnejší očný tieň ukladá v záhyboch, zbiera do drobných hrudiek či vytvára nepekné línie na oku. Nie je nič výnimočné vidieť takéto mejkapové faux pas na tvári mnohých dám. A mnohé ani nevedia, ako s ním bojovať, tak to nechávajú bez povšimnutia.

V tomto prípade by sme však odporučili dbať na to, aby líčenie viečok bolo čo najprecíznejšie. Oči a pery sú totiž prvými kontaktnými bodmi pri styku s inými osobami. Ako teda zabrániť, aby nám viečka neurobili zlú službu po nalíčení?

Základ sa skrýva v pevnom a suchom podklade. Odborníci v tomto smere radia dva základné triky. Jeden, kozmetický, sa volá primer. Už niekoľko rokov sú na trhu prípravky, ktoré tvoria skvelú podkladovú bázu pod mejkap a pomáhajú vyhladiť pleť či eliminovať nedokonalosti. Ako podklad fungujú aj na viečkach. Nanášanie je komplikovanejšie, ale stačí, ak si na koniec malého štetčeka nanesiete drobnú kvapôčku primeru z tuby a rozotriete na viečku.

Ešte pred samotným primerom je však dobré podľa viacerých vizážistov mastné viečko „vysušiť“. A tu pomôže detský púder. Nanášajte ho po tom, ako ste sa ráno umyli a zhruba pár minút po tom, ako ste si naniesli patričné ošetrujúce prípravky (očný krém, sérum, denný krém).

Bruškom prsta vklepte jemné množstvo na priestor viečka a ťahajte až k nadočnicovému oblúku. Pozor, aby ste nevytvorili výrazný farebný rozdiel. Púder dobre vklepte. Následne naneste už spomenutý primer a potom môžete líčiť. Ak ste doposiaľ bojovali s hrudkami očného tieňa, alebo rozmazanými farbami na viečkach, uvidíte, že tým bude koniec…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#líčenie #oči #faux pas #viečka #mastná pleť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na zmenu životného štýlu postačí pevná vôľa a chuť urobiť niečo pre seba.
Nezabúdajte na darčeky...

+ Z únavy môžete pociťovať bolesť v očiach, zabudnite na prácu pri počítači.
Tento rok to...