V tridsiatke sú ženy 'módne kráľovné', do šiat investujú tisíce eur

Najštýlovejšie ženy? Hoci to znie zvláštne, sú to tridsiatničky. Teda aspoň podľa prieskumu, ktorý sa nedávno konal vo Veľkej Británii.

, 18.02.2016 13:00
Šatník tridsiatničky je plný šiat a nechýbajú... Foto:
Šatník tridsiatničky je plný šiat a nechýbajú ani značkové kúsky.
debata

Podľa britského denníka Daily Mail sa práve pri dovŕšení veku 30 rokov stáva žena majiteľkou najväčšieho počtu odevov, doplnkov a topánok za celý svoj život. Priemerné čislo, ktoré si z výskumu medzi Britkami vzišlo, bolo 212.

Zo štúdie síce priamo nevyplýva, že takáto žena je zároveň aj vkusná, respektíve v móde strieľa do čierneho. Podľa spoločnosti More than, ktorá prieskum realizovala, je však u žien práve tento vek obdobím, keď sa cítia najistejšie v tom, aké veci si kupujú, čo si obliekajú a koľko toho vlastnia.

Vyčíslenie v britských reáliách uvádza, že ženy tridsiatničky majú v tomto veku zhruba 7658 libier v materiálnych kúskoch zo šatníka. Až jednu tretinu tejto sumy žena investuje do značkových a luxusných kúskov – či už sú to dizajnérske topánky, alebo kabelky.

U mužov podobne ako u žien existuje takéto obdobie, pričom však páni tvorstva dosahujú vrchol neskôr než ich nežnejšie polovičky – až o šesť rokov po nich, teda vo veku 36 rokov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #prieskum #žena #móda #šatník #štýl
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy