Čím viac sa šampón pení…
… tým čistejšie sú vlasy? Často sú sulfáty dôvodom, prečo sú šampóny také úžasne penivé. Jedná sa o soli kyseliny sírovej so silným, penivým, ale aj odmasťujúcim čistiacim účinkom. Ale sulfáty, obzvlášť laurylsulfát sodný, vysušujú. Aj na vlasovej pokožke môžu sulfáty oslabiť ochrannú vrstvu a vytvoriť podráždenie. Alternatívou sú jemné, kokosové, hoci menej penivé výrobky na umývanie. Predovšetkým prírodná kozmetika je zvyčajne úplne bez sulfátov.
Strihať – aby vlasy rástli
Strihanie končekov nemá na rast žiaden vplyv. Jedným z predpokladov pre dlhé vlasy sú však zdravé končeky. Rozštiepené, poškodené končeky sú nepriatelia dlhých bohatých hrív. Vďaka pravidelnej návšteve kaderníka (aj keď skráti vlasy len o milimeter), sa staráte o zdravé končeky a chránite ich proti rozstrapkaniu.
Časté umývanie vlasov
Mastnejú vlasy rýchlejšie, keď ich často umývame? Odpoveď: Áno, aj nie. Rozhodujúce sú totiž produkty, s ktorými si vlasy umývame. Existujú špeciálne prípravky, určené na denné používanie. Kto si však často umýva vlasy so silným vysušujúcim šampónom, postará sa nechtiac o zvýšenú produkciu mazových žliaz, takže vlasy sú ešte mastnejšie. A práve tomu chceme zabrániť.
Strata účinku
Potrebujeme vlasové produkty striedať, pretože hrozí, že po dlhodobom používaní prestanú účinkovať? Áno aj nie. Vlasové produkty sú veľmi podobné ako pleťová a telová kozmetika. Po dlhodobom užívaní sa ukáže výsledok pravidelnej starostlivosti. Ak však dosiahne určitý bod, kvalita vlasov sa už ich používaním nezvyšuje.
Dlhšie pôsobenie masky
Účinkuje vlasová kúra lepšie, ak ju necháme pôsobiť dlhšie? Aby boli vlasy ošetrené, stačí im 5–10 minút. Treba sa držať návodu, ktorý sa uvádza na obale produktu. Dobrý tip je pred nanesením masky vlasy ešte vymasírovať suchým uterákom – vlasová kúra sa do nich lepšie vstrebe.
Česanie mokrým vlasom škodí
Mokré vlasy sú citlivejšie, a preto sa pri česaní ľahko zamotajú a povypadávajú. Niektoré kefy dokonca vôbec nie sú vhodné na použitie mokrých vlasov.