Krása, nápad, no aj gýč! Toto je 18 'naj' klobúkov z kráľovských dostihov

, 18.06.2015 17:00
Dostihy - Ascot - 2015
Dáma menom Pia Pelkonen a jej kvetinový klobúk. Autor: ,

Patria k etikete, ale občas musia poriadne liezť na nervy. Najmä tým, ktorí dostanú miesto až za nimi. Klobúky na slávnych dostihoch v Ascote.

Aj v týchto dňoch sa pod záštitou britskej kráľovnej Alžbety II. konajú tradičné konské dostihy, ktoré sú vždy príležitosťou pre tamojšiu smotánku, ale aj mnohých bežných Britov, aby si vychutnali trochu spoločenského „vzrúša“.

Jeden z
		decentných, ale aj
		najeelgantnejších...
Návštevníčka dostihov v Ascote
		počas...
+15Na hlavách počas
		kráľovských dostihov v
		Ascote...

Popri sledovaní pretekov aj stávkovaní sa popíja šampanské či vínko, debatuje – no a v neposlednom rade aj púta pozornosť. To je najmä úloha dám, ktoré sa každý rok predbiehajú, aby ukázali ostatným hosťom, ale aj zaujímavých momentiek chtivým médiám svoje „zbrane“.

Klobúky tohto ročníka opäť ponúkli pestrú zmes dizajnových kúskov v elegantnom a striedmejšom štýle, ale tiež absolútne extravagantných modelov, občas balansujúcich na hranici gýču.

Krása či gýč? Zvážte sami.
Krása či gýč? Zvážte sami. Autor: Reuters, TOBY MELVILLE

Spojovacím motívom tohtoročných dostihov boli určite kvetinové motívy a tiež modely siahajúce vysoko do výšky. Niektoré klobúky siahala aj o dve či tri hlavy vyššie ako samotná nositeľka. My sme pre vás vybrali osemnástku najzaujímavejších kúskov.

A sme zvedaví, dali by ste si niektorí z nich na hlavu?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#dostihy #elegancia #klobúk #Ascot #naj #extravagancia #kráľovské dostihy #pokrývka hlavy #dáma
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku