Najromantickejší trend tejto jari? Zažiarte v anglickej výšivke

, 16.04.2015 11:00

Romantická a nežná je žena sezóny jar a leto 2015. Aspoň podľa trendov, ktoré nasadili módne domy ako Dior, Valentino či Roberto Cavalli.

Jedným z horúcich trendov aktuálnej sezóny sa...
Jedným z horúcich trendov aktuálnej sezóny sa stala anglická výšivka. Ide o doslovný preklad zaužívaného "broderie englaise" - techniky úpravy materiály, pri ktorom sa využíva čipka, perforovanie a vyšívanie. Zapracovaná do detailov na topoch, šortkách, sukniach či šatách, zväčša v bielej farbe, prináša návrat romantiky a akejsi vidieckej nevinnosti. Autor: Karen Millen

Reč je v tomto prípade konkrétne o využití motívu a dezénu takzvanej anglickej výšivky – alebo známejšieho broderie englaise. Hoci ide o vyhotovenie materiálu, ktoré sa spája v Anglickom a jeho veľkou popularitou v 19. storočí, pôvod tejto techniky, pri ktorej sa látka perforuje do rozličných vzorov a zároveň vyšíva, siaha do geopriestoru Českej republiky a okolia. Možno aj preto bude vášmi srdcu blízka razom, keď si ju oblečiete.

Anglická výšivka na tope z dielne značky Marella.
Variáciou
		na anglickú výšivku sú šaty
		s...
+9Anglická výšivka na
		letnom tope - predáva
		New...

Tradičná perforovaná anglická výšivka vrátila v podobe romantických šiat, nežných topov s dekoratívnymi detailmi na živôtiku či v dekolte, ale tiež na lemoch šortiek a sukní. Samozrejme, nie všetky značky zvládajú za svoje ceny používať dokonalý materiál a tak trend broderie englaise dostal aj ďalšie variácie. Či už je reč o klasickej madeire, hačkovaných dezénoch, alebo kombinovaní čipky a výšivky.

Ponuka odevov v bielych tónoch a s detailmi...
Ponuka odevov v bielych tónoch a s detailmi anglickej výšivky je pestrá. Niekde je použité len klasické geometrické perforovanie, inde sa materiál spracúva v kombinácii s klasickou čipkou či výšivkou. Zaujímavá je však aj inšpirácia perforovacou technikou pretavená do doplnkov.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív značky

Stačiť však bude, ak naberiete inšpiráciu a výber už zostane len na vás. Jedno je isté, v tónoch bielej farby a s romantickými dezénmi nešliapnete vedľa.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#trend #čipka #jar-leto 2015 #výšivka #broderie englaise
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Cítite sa výborne, preto by bolo vhodné pozitívnu energiu správne využiť.
Vaše pracovné aktivity budú...

+ Dávajte pozor na úrazy, ktoré sa vám môžu prihodiť pri športovaní.
Môžete zvýšiť svoj majetok, ale za akú...