Tri najčastejšie chyby, ktoré robíme pri mastnej pleti. Vyvarujte sa ich!

, 10.04.2015 14:56
mastná pleť, starostlivosť
Postarať sa o mastnú pokožku správnym spôsobom je dôležité. Autor:

Mastná pleť je pre mnohé ženy problémom, s ktorým bojujú roky. Jej sprievodným javom je okrem lesku a otvorených pórov často aj akné či vyrážky.

Napriek tomu, že mastná pleť si zaslúži špeciálnu starostlivosť, niektoré rituály sú podľa odborníkov skôr cestou k zhoršovaniu stavu. A mnoho žien o tom vôbec netuší. Tu sú tri veci, ktoré by ste pri mastnej pleti mali rozhodne zvážiť.

Osviežujúca
		čistiaca pleťová voda
		Shiseido...
Hydratačný krém Mixa
		určený na normálnu
		až...
Energizujúci čistiaci
		gél Garnier Pure
		Fruit...

Dráždivé a silné čistiace prípravky

Pri mastnej pleti má mnoho žien pocit, že treba používať prípravky s obsahom alkoholu, prípadne silné astringnetné pleťové vody. Samozrejme, nevylučujeme to, ale dôležité je uvedomiť si, čo pleti prospieva. Niekedy sú rozhodne účinnejšie čistiace penivé gély s obsahom kyseliny salicylovej. Prípadne pleťové a micerálne vody, ktoré neobsahujú dráždivý alkohol.
Náš tip: Pleťová voda Shiseido Pureness Refreshing Cleansing Water neobsahuje alkohol, ale vďaka technológii Pureness vyvoláva v pleti procesi sebaobnovy. Čistí jemne, odstraňuje maz a nečistoty. Pleť zmatňuje, ale zachováva vlhkosť v pokožke.

Nedostatok hydratácie

Mastná pleť prináša jednu výhodu – ušetríte na hydratačných krémoch? Naozaj? Odborníci tvrdia, že to je mýtus. Pokožka totiž hydratovanie potrebuje aj v prípade, ak je mastná. Dôležité je však vybrať si prípravok, ktorý má ľahkú textúru, nie je komedónny a pleť vyživí bez toho, aby ju zaťažil.
Náš tip: Ľahký hydratačný krém Mixa – je určený na zmiešanú pleť a pleť so sklonom k mastneniu. Pokožku vyživí a nezaťaží, nespôsobuje upchávanie pórov.

Pričasté „obrusovanie“

Využívanie pílingu dokáže s pokožkou zázraky, ale ani jeden lekár vám neodporučí, aby ste používali píling častejšie ako dvakrát týždenne. Najodporúčanejšie je len raz. Pri mastnej pleti majú ženy sklon k prepílingovaniu. Pokožke to škodí. Vhodné je využívať skôr exfoliačné prípravky s obsahom kyselín AHA a BHA a kyseliny salicylovej, ktoré sú k pokožke šetrnejšie.
Náš tip: Čistiaci gél Garnier Pure Fruit Energy obsahuje výťažky z grepu a granátového jablka, vitamín C. Čistí, viditeľne sťahuje póry a šetrne odstraňuje nečistoty.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#starostlivosť #chyby #mastná pleť #najčastejšie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nič nebude ako predtým, keď sa sami nezačnete snažiť.
Niekedy stačí jedno slovo a môžete všetko iba...

+ Začnite jesť zeleninu a ovocie, vitamíny z nich vášmu telu môžu len prospieť.
Nedávajte späť to, čo...