Voňavý kúpeľ na chladné dni. Od čokolády až po šľahačku!

, 30.03.2015 15:00
kúpeľ
Nič nie je v chladné dni plné pracovného stresu príjemnejšie, ako kúpeľ. Autor:

Čvachtať sa v šľahačke, úžasnej čokoláde alebo voňavom kokosovom kúpeli? Poradíme vám, ako si ich pripraviť podomácky.

Šľahačkový kúpeľ

Vďaka tomuto kúpeľu bude vaša pokožka hebká a vláčna, hydratačný krém si môžete ušetriť. Potrebovať budete kvalitný olej (olivový, mandľový či arganový), 20 kvapiek esenciálneho oleja podľa vlastného výberu, polievkovú lyžicu medu a 50 ml smotany na šľahanie. Poriadne premiešajte a pridajte do kúpeľa.

Jablkový kúpeľ

Pôsobí ako jemný peeling. Potrebovať budete šťavu z dvoch jabĺk. Ak nemáte doma odšťavovač, môžete použiť aj kupovanú šťavu. Ale dajte pozor na to, aby bol stopercentná bio. Šťavu zmiešajte s približne šiestimi čajovými lyžičkami medu a olivového oleja. Výsledkom bude opäť hladká pokožka.

Levanduľový kúpeľ

Cítite sa vyčerpane a vystresovane? Potom to skúste s levanduľou! Uvarte 200 gramov sušených levanduľových kvietkov a po 15 minútach ich spolu s vodou vylejte do vane.

Levanduľový kúpeľ.
Levanduľový kúpeľ. Autor: SHUTTERSTOCK

Čokoládový kúpeľ

Niečo neuveriteľné! Vďaka chutnej čokoláde bude suchá pokožka super jemná. Zohrejte liter mlieka a pridajte šálku kakaa, šálku šľahačky a tri polievkové lyžice medu. To všetko poriadne premiešajte a prilejte do kúpeľa.

Medový kúpeľ

Hotový zázrak na suchú a popraskanú pokožku. Čo k tomu potrebujete? Liter a pol čerstvého acidofilného mlieka a dve lyžice medu. Ak nemáte doma cmar, použite čerstvé plnotučné mlieko. Po kúpeli bude vaša pokožka hebká.

Kokosový kúpeľ

Kokosový olej zanechá pokožku hebkú a vláčnu. Nalejte šálku kokosového mlieka do kúpeľa. Užívajte si ho…

Pomarančový kúpeľ

Pozitívne ovplyvňuje náladu a zažívací trakt. Recept je jednoduchý: Pridajte do kúpeľa šťavu zo štyroch až šiestich odšťavených pomarančov. Hotovo.

Šalviový kúpeľ

Pomáha pri nečistej pleti či nadmernom potení. Naplňte šalviou vrecká a zaveste ich do kúpeľa akoby ste si vo vani pripravovali obrovský čaj.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#čokoláda #med #kúpeľ #jablko #šalvia #levanduľa #cmar #kokosové mlieko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak je vaša pokožka podráždená, nepodceňujte to, poraďte sa s lekárom.
Všetko sa dá vyriešiť, ak sa naozaj...

+ Nezabúdajte na teplé oblečenie, nemôžete si dovoliť byť chorý.
Nehádajte sa s kolegami, môže vám to len...