Hladké a voňavé podpazušie? Holiť sa a veľa piť

, 16.03.2015 11:00
podpazušie, holenie
Nielen holiť, ale aj veľa piť treba! Autor:

Túžite v letných mesiacoch po nádhernom podpazuší? Tu je zopár tipov, ako to dosiahnúť.

Ľahké vzdušné šaty

Voľte ľahké oblečenie zo vzdušného materiálu. Prírodné materiály ako je napríklad bavlna môžu pot lepšie absorbovať ako syntetické látky a zabrániť tak vzniku nepríjemného pachu.

Predtým sa umyte

Kto si pred použitím antiperspirantu či dezodorantu umýva podpazušie, odstraňuje baktérie a možné zvyšky potu a spomaľuje rast nových baktérií. Aj holenie podpazušia môže pomôcť, pretože zarastená pokožka podporuje kolonizáciu baktériami. Ohoľte si podpazušie večer a antiperspirant či deodorant použite až na druhý deň ráno – aby mohlo podpazušie cez noc regenerovať.

Mokré holenie

… je najobľúbenejší spôsob pri odstraňovaní chĺpkov pod pazuchami. Je časovo nenáročná, lacná a bezbolestná. Aby bolo holenie čo najjemnejšie: Pred sprchovaním naneste na podpazušie penu na holenie alebo hydratačný sprchový gél – holiaci strojček zachytí chĺpky ľahšie, pretože koža ešte nebude zmäknutá. Zdvihnite ruku čo najvyššie a odstraňujte chlpy v smere rastu – pokožka bude vyhladená a menej napätá. Strojček po každom holení vyčistite pod tečúcou vodou a holiaci nádstavec pravidelne vymieňajte.

Deosprej osvieži a schladí

Ak túžite tiež po sviežosti, deosprej je najlepšou voľbou – osvieži a schladí už pri aplikácii. Voľte šetrný k pokožke.

Veľa pite!

Ak chcete zabrániť nepríjemným pachom, počas d%na veľa pite. Kto menej pije, viac sa potí (a viac smrdí).

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#holenie #podpazušie #telesný pach #deosprej #antiperspirant #bavlna
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku