Takto si líčením nechtiac pridáte roky!

, 25.02.2015 11:00
líčenie
Líčte sa tak, aby ste vyzerali mladšie. Autor:

Vetu "vyzeráš unavená!", žiadna žena nepočuje rada. Ak sa s ňou stretávate, možno "páchate" jednu z týchto štyroch chýb. A vaša pleť vyzerá staršie...

Nepoužívate hydratačný krém

Žiaden? Potom ale vedzte, že suchá pleť pôsobí bledo, navyše sa rýchlo objavia vrásky. A – vy pôsobíte unavene a tým pádom automaticky staršie.
Tip: Vyberte si hydratačný krém s ochranným faktorom. Ten nielen pokožku zvlhčí, ale aj ochráni pred slnečnými lúčmi. A tiež pred čím? Pred predčasným starnutím!

Nevhodný make-up

Príliš veľa make-upu alebo odtieň, ktorý k vašej pleti nepasuje – to sú pri líčení absolútne prešľapy. Nielenže vám tmavší make-up pridáva roky, ale vám počas dňa bude viac vidno vrásky.
Tip: Čím ste staršia, tým ľahší by ste mali voliť make-up. Ak chcete nájsť ten najvhodnejší odtieň, neskúšajte ho na zápästí, ale na čeľusti. Preskúmajte sa dôkladne v zrkadle. Iba ak make-up splýva s vašim prirodzeným tónom pleti, je ten pravý pre vás.

Žiadne líčka

Kto chce vyzerať mlado a sviežo, nevynechá rúž a(ni) líčka. Príliš málo farby na pleti spôsobuje nudu, tvár je nevýrazná a „bez života“.
Tip: Nemusíte si na líca maľovať obrovské otrasné „jabĺčka“. To nie. No len keď si na líca štetcom nanesiete len trochu farby, už budú vyzerať celkom inak. Vyskúšajte, porovnajte!

Príliš výrazné očné linky

Vaše oči budú malé a unavené. Ak navyše spávate málo, krvou podliate oči ceruzkou ešte podčiarknete.
Tip: Na dolné viečko naneste radšej bielu alebo telovú linku, aby ste oči „otvorili“. Na horné viečko, ak máte oči malé, nenanášajte čiernu, ale hnedú alebo trblietavú zlatú farbu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#starnutie #čeľusť #rúž #vrásky #hydratačný krém #make-up #suchá pleť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Spievanie vám zlepší náladu a hneď budú depresie preč.
Preveríte termíny pravidelných platieb cez internet...