Slovenská móda opäť mieri do ulíc. Dizajnéri ponúknu tvorbu aj na predaj

, 24.04.2014 15:25
Fashion Marš!, Milena Minichová
Záber z minuloročnej aktivity pod názvom Fashion Marš! - módneho pochodu, na ktorom sa zúčastnila aj herečka Milena Minichová (v strede). Autor:

Už tretí ročník podujatia o móde s názvom Are You Ready? For Fashion sa uskutoční budúci týždeň. Štartuje v stredu 30 apríla a potrvá až do nedele.

Súčasťou podujatia, ktoré organizuje Slovak Fashion Council (SFC), bude aj tento rok konferencia o móde, prehliadka Fashion marš! a dizajnérske showroomy.

Práve módna konferencia – s podtitulom Identita módnej značky: Značky, ktoré (sa) predávajú – bude úvodnou aktivitou päťdňového módneho maratónu. Záujemcovia sa na nej budú môcť zúčastniť v stredu 30. apríla od 9:00 v Design factory. Lákadlom je najmä Angličanka Hannah Middleton, ktorá má bohaté skúsenosti na pozícii nákupkyne módnych značiek a kolekcií, pridá sa k nej Zuzana Bobiková z SFC, Katarina Kral a Zuzana Šidlíková. Posledná menovaná na konferencii predstaví a pokrstí svoju novú knihu Textilná tvorba a dizajn v 20. a 21. storočí. Súčasťou konferencie budú aj päťminútové prezentácie ôsmich dizajnérov a značiek zo Slovenska, Česka a Maďarska, ktorým následne Middleton povie svoj názor a odporučí ďalšie smerovanie.

Prvého mája sa uskutoční najdlhšia módna prehliadka v uliciach historického centra Bratislavy, ktorú spolu s SFC organizuje občianske združenie Denamit. Na Fashion marš! sa predstaví viac ako 50 modeliek, modelov a známych osobností ako napríklad Zdenka Predná, Braňo Deák, Kristína Svarinská, Tamara Heribanová či Miriam Šmahel-Kalisová, ktoré predvedú kolekcie šiestich dizajnérov.

„Chceme tak odstrániť bariéru a dištanc od módy, ako sa to deje na uzavretých módnych prehliadkach. Slovenská móda patrí čo najbližšie k jej zákazníkovi a potenciálnemu nositeľovi,“ vyhlásila Michaela Bednárová z OZ Denamit. Fashion marš! sa skončí v Kontakte na Ventúrskej ulici, kde sa následne bude konať Slovak fashion dress code afterparty.

Hneď po ukončení Fashion marš! sa začnú v Kontakte Dizajnérske showroomy, ktoré potrvajú až do 4. mája. Tam bude viac ako 25 slovenských, čes­kých, rakúskych a maďarských dizajnérov a značiek prezentovať svoje kolekcie, odevy a doplnky, ktoré si budú môcť záujemcovia priamo kúpiť. Súčasťou showroomov bude sobotná akcia Late Night Shopping, kde stylisti predvedú, ako sa dajú dizajnérske odevy nosiť na rôzne príležitosti.

#móda #Fashion Marš #Are you ready? for Fashion #showroom #Slovak Fashion Council
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nespomínajte na bolestivé miesta na tele, robíte tým zle len sami sebe.
Nekupujte nezdravé jedlo, ktoré...

+ Vypnite myseľ a urobte si pár dní voľno a nič neriešte.
Dnes vás v práci určite potrebovať nebudú, nemajte...