Pastelová nálada na jarné dni: Takto určite zabodujete!

, 04.03.2014 08:30

Jemné, mladistvé, svieže, priam na zjedenie - pastelové tóny farieb dokážu v šatníku skutočne divy.

Pastelové tóny v jarných kolekciách hrajú veľkú...
Pastelové tóny v jarných kolekciách hrajú veľkú úlohu. Autor: KOOKAI

Uvedomujú si to dobre aj dizajnéri dámskeho oblečenia a preto ich s obľubou takmer každú sezónu zaraďujú v menšom či väčšom počte do svojich kolekcií. Tento rok to bol napríklad módny dom Burberry, ktorý na pastelových tónoch ružovej a belasej postavil celú kolekciu. Podobné kúsky sa dali nájsť u značky Nina Ricci, ale nechýbali ani v ateliéri Dior či napríklad u Prabala Gurunga a značiek Mulberry a Vionnet.

Pepermintová farba
		vyzerá skutočne lichotivo....
Svetlučká ružová
		sukňa dokáže osviežiť každý...
+18Pastelové tóny belasej
		- nohavice Marks & Spencer.

Vy si môžete pastelové cukríkové farbičky do svojej garderóby zaradiť aj vďaka značkám dostupnejším. Výber je pomerne pestrý a občas naozaj postačí jeden zaujímavý kúsok, ktorý razom váš outfit osvieži a dodá mu mladistvý punc.

Ak ste zrelšia dáma, je možno aj lepšie, ak pri pasteloch budete voliť s mierou. Radšej len blúzka či nohavice, alebo kabát, ktorý bude kontrastovať (napríklad) s tónmi sivej, alebo bielej. Mladšie ročníky môžu s farebnosťou experimentovať viac – dokonca sa nemusia báť ani nasladlého mixu viacerých pastelových farieb – ružovú môže doplniť belasá či limetková, prípadne aj marhuľová alebo zelenkavá.

Patelové tóny ružovej a belasej hrajú v jarnom...
Patelové tóny ružovej a belasej hrajú v jarnom šatníku prím. Môžete to vyskúšať s nimi aj vy.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív firiem, koláž: Zdeno Gáfrik

Kým u blondínok fungujú zväčša sýtejšie tóny (záleží aj na pleti), brunetky môžu smerovať k tým jemnejším farbám. U ryšavých dám sa odporúča veľmi jemný farebný tón, priam akoby len prvý náter farby, alebo potom maximálna sýtosť, no stále s pastelovým „mäkkým“ vyznením.

Pastely môžete do šatníka zaradiť aj v podobe doplnkov. Tie dokážu vyvážiť strohejšie kusy odevov v zemitých a tmavých farbách.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#farby #jar-leto 2014 #pastely #inšpirácie -
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku