Zlatá prehliadka plesových šiat: Ponúkla luxus, precíznosť aj gýč

Módna prehliadka plesových šiat, ktorá tento rok dostala prívlastok zlatá, už tradične uzavrela kalendár podujatí Bratislavských módnych dní.

14.12.2013 14:11
debata
Miss Slovensko 2012 Kristína Krajčírová v... Foto: Daniel Kaplavka/ STAR production
Miss Slovensko 2012 Kristína Krajčírová v šatách od Lukáša Kimličku. Miss Slovensko 2012 Kristína Krajčírová v šatách od Lukáša Kimličku.

V piatok večer v historických priestoroch Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky predstavila niekoľko svojich modelov dvadsiatka domácich módnych tvorcov. Doplnila ich talianska značka kožušín Stefano Pellicceria.

Hostia mali počas večera možnosť vidieť množstvo šiat od pestrej vzorky slovenských návrhárov. Boli medzi nimi stálice slovenskej módnej scény ako Lukáš Kimlička, Veronika Hložníková a Robert Bartolen i účastníci a víťazky súťaže Nové tváre módnej scény, ktorá každoročne na BMD oceňuje mladých módnych tvorcov.

Miss Slovensko 2012 Kristína Krajčírová v...
Herečka Milena Minichová v šatách od Michaely...
+37Zoskupenie NuPPl predstavilo večerné šaty na...

Svoje modely na Zlatej prehliadke predviedla napríklad Darina Fábriová, Zuzana Haková, Blažena Ostrovská či zoskupenie NuPPL, ktoré tvoria modelky Mária Zelinová, Romana Škamlová, speváčka Mária Čírová a moderátor Michal Sabo. NuPPL počas večera venovaného slovenskej móde predstavili niektoré z najzaujímavejších modelov ladené do neutrálnych farieb v kombinácii so zlatou.

Svoje miesto na Zlatej prehliadke určite mali i návrhári Veronika Kostková a Libor Komosný, ktorí tentoraz predstavili individuálne kolekcie. Komosný sa držal tradičného minimalizmu a čistých tvarov, zatiaľ čo Kostková svoje modely zahalila do vášnivej červenej farby a doplnila ich výraznými štrasovými opaskami, ktoré jej modelom pridali na elegancii no neuchyľovali sa k prehnanej gýčovosti.

Na Zlatej prehliadke nechýbala ani Andrea... Foto: Daniel Kaplavka/ STAR production
IMG Andrea Andrea Heringhová Na Zlatej prehliadke nechýbala ani Andrea Heringhová - v róbe od Rebeccy Deák Justh.

To sa však nedá povedať o iných modeloch, ktoré miestami pôsobili ako z kabaretnej šou, inokedy ako zo stužkovej slávnosti. Na Zlatej prehliadke si našli miesto metre čipky, saténu, lesklých materiálov, flitrov a aplikácií, mašlí i transparentných lá­tok.

Jednu z najprepraco­vanejších kolekcií večera predstavili košické dizajnérky Izabela Komjati a Eleonóra Gašková. Ich modelom nechýbal originálny nápad, precízne detaily ani ženskosť. Okrem nich sa na poslednej časti BMD predstavila i ďalšia „Východniarka“ Ida Sandor s dvoma čiernymi modelmi a zlatými flitrovanými šatami.

zväčšiť Dizajnérka Izabela Komjati (v strede) so... Foto: Daniel Kaplavka/ STAR production
Izabela Komjati Dizajnérka Izabela Komjati (v strede) so svojimi modelkami na Zlatej prehliadke.

Hoci hlavnou podmienkou pre zúčastnených dizajnérov na Zlatej prehliadke bolo, aby na ňu priniesli modely vytvorené špeciálne na túto príležitosť, nie každému z nich sa to podarilo. Známa slovenská dizajnérka Veronika Hložníková na podujatí predviedla rovnaké šaty ako na nedávnej konkurenčnej prehliadke, zatiaľ čo niektoré z mladých tvárí slovenskej módnej scény predstavili šaty veľmi podobné svojim skorším kolekciám.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lukáš Kimlička #Zlatá prehliadka #plesové šaty #Izabela Komjati #Veronika Kostková #celebrity

+ Pravidelné cvičenie zvýši vašu energiu a životný elán.
Osobný rozvoj vám otvorí dvere k novým príležitostiam....

+ Venujte dnes svoj čas sami pre seba, potrebujete to.
Tímová spolupráca bude kľúčom k úspechu na pracovisku....