Dokonalý mejkap zmení váš život - prinesie úspech či lásku!

, 12.11.2013 11:00
pery - líčenie pier
Ilustračná fotografia - bezchybné líčenie dokáže zmeniť vnímanie okolia k vašej osobe. Autor:

Nechceme zveličovať benefity líčenia na dámskej tvári, ale podľa najnovších poznatkov dokáže upravená tvár viac než len pôsobiť na pocit vlastnej spokojnosti.

Podľa informácií portálu Sunday Times Style, ktorý cituje neuroodborníka Arnauda Auberta, dokáže líčenie zmeniť vnímanie vašej osoby okolím. Aubert tvrdí, že perfektný mejkap môže vyvolať v mozgu iných osôb určité reakcie, na základe ktorých vás následne tieto osoby vidia v lepšom svetle. Domnieva sa, že upravený zovňajšok a používanie prípravkov ako krycí krém, rúž či očné šminky sú spôsobom, ako vylepšiť sociálny imidž a tiež dokážu napomôcť pri hľadaní novej práce alebo známostí.

Aubert, ktorý je odborníkom na experimentálnu psychológiu a na tému dopadu líčenia na vnímanie a reakcie okolia vypracoval niekoľko štúdií. Základ podľa neho tvorí v tomto prípade takzvaný „trojuholníková oblasť“, ktorá zaberá priestor očí a pier. „Všetky sociálne informácie sa nachádzajú v tvári,“ tvrdí Aubert podľa Sunday Style Times. „Ak je zrak vyrušovaný nedokonalosťami, napríklad vyrážkami alebo zanesenými pórmi, vyhodnocuje tvár horšie a priraďuje jej nositeľovi nižšie sociálne hodnotenie,“ doplnil Aubert.

O tom, že na Aubertových výsledkoch z početných štúdií je veľa pravdy, svedčí aj starší prieskum, o ktorom informoval britský Daily Mail. V ňom medzinárodná firma Procter & Gamble skúmala reakcie ľudí pri pohľade na ženy rozličných vekových kategórií a rasy s líčením a bez neho. Tie, ktoré mali na tvári mejkap, boli považované za príjemnejšie, sebavedomé, atraktívne a kvalifikované.

#krása #líčenie #mejkap #vnímanie okolím
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku