Želáte si džínsy proti celulitíde alebo také, čo nepáchnu?

28.05.2013 16:00

Vo všetkých kútoch sveta a v každom veku tvoria džínsy základ oblečenia. Výrobcovia sa preto snažia stále ich inovovať a uvádzajú na trh "kozmetické" džínsy, ktoré majú hydratovať pokožku nôh, či džínsy antibakteriálne, napísala agentúra AFP.

Ilustračné foto: Džínsovina je stále moderná, v...
Ilustračné foto: Džínsovina je stále moderná, v poslednom čase sa jej výrobcovia snažia zaujať aj pridanými benefitmi. Autor: MANGO

V Paríži sa minulý týždeň zišli desiatky výrobcov džínsov od Indie, cez Maroko po Taliansko, na medzinárodnom salóne Denim by Premiere vision. Prišli predstaviť zákazníkom džínsy pr? T-?-Porter, ich posledné inovácie, či už ide o nový, ekologickejší spôsob výroby, nové farby či nové nápady.

Španielsky výrobca Tavex vytvoril Denim therapy – džínsy, ktoré majú zlepšovať krvný obeh. „Na prvý pohľad vyzerajú džínsy celkom normálne, ale v konečnej úprave sme aplikovali biokeramické vlákno, ktoré pôsobí na infračervené žiarenie ľudského tela, stimuluje obehový systém a posilňuje telesný metabolizmus,“ vysvetľuje riaditeľ marketingu tejto firmy David Bardin. Ide o materiál získaný z prášku vulkanického pôvodu. „Zatiaľ ešte nemáme rozsiahlejšie lekárske štúdie, ale tento materiál používajú niektorí poprední športovci,“ dodáva.

Pre lepší krvný obeh a pocit pohodlia používa Tavex na niektorých džínsach „bambusové uhlie“. Španielska spoločnosť tiež začala vyrábať džínsy s úpravou s použitím aloe vera k hydratácii pokožky.

Iní výrobcovia ponúkajú džínsy s kofeínom, ktorý masíruje nohy a pôsobí proti celulitíde, uvádza módna expertka Pascaline Wilhelmová, ktorá s organizovaním džínsového veľtrhu pomáha. „Otázka znie tak: môžu sa kozmetické inovácie prispôsobiť džínsom,“ hovorí.

Tavex zákazníkom zaručuje, že si džínsy udržia svoju hydratačnú schopnosť až do dvadsiatich vypraní. Až tridsať praní vydrží schopnosť zlepšovať krvný obeh, vysvetľuje David Bardin.

Turecký výrobca Isko sa pýši tým, že vyrába džínsy, ktoré pomáhajú ženám nohy zoštíhliť. Niektoré jeho strečové džínsy majú schopnosť masírovať. „Ženy chcú mať nohy dlhšie, štíhlejšie, krajší zadok. S našimi džínsami to je možné, tukové vankúšiky zmiznú,“ tvrdí šéf marketingu Iska Sultan Baykal. Uisťuje, že džínsy sú pohodlné, ako „druhá koža“ a že časom nestrácajú svoje tvary.

Pokiaľ ide o kozmetické džínsy firmy Tavex, ktoré predstavujú zatiaľ len malú časť priemyselnej výroby, testujú ich jednotlivé značky v malých kolekciách. „Masový trh doteraz tieto džínsy nepozná, ale spotrebiteľ je na ne veľmi zvedavý,“ vysvetľuje David Bardin.

Pakistanský vystavovateľ Soort predstavil antibakteriálne džínsy, ktoré nemusia byť určené len pre úzkostlivo čistotných zákazníkov. „Na univerzite nemajú študenti čas, aby si svoje džínsy prali. Antibakteriálne džínsy môžu nosiť osem mesiacov, bez toho aby ich museli vyprať,“ uvádza zástupca firmy Levent Korkmazer.

„Džínsy zostávajú dlho čisté, vôbec nepáchnu,“ zdôrazňuje a dodáva, že za svoj čistý vzhľad vďačia časticiam striebra.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...

+ Spoločenskou hrou budete trénovať ruky, hovorené slovo aj pamäť.
Dávajte pozor na stratu,...