Nebojte sa depilácie cukrovou pastou

Depilácia cukrovou pastou je jedna z najšetrnejších metód odstraňovania chĺpkov, po ktorej ostane pokožka hladká ako zamat, bez akéhokoľvek podráždenia.

15.06.2010 17:30
Nebojte sa depilácie cukrovou pastou Foto:
Nebojte sa depilácie cukrovou pastou

Depilácia cukrovou pastou je veľmi stará metóda, ktorá vychádza z tradícií Blízkeho východu a teší sa veľkej obľube po celom svete.

Tento spôsob odstraňovania chĺpkov minimálne dráždi pokožku a zanecháva ju príjemne hladkú. Z pokožky a oblečenia sa odstráni jednoducho – čistou vodou, keďže pasta neobsahuje žiadne chemikálie, nespôsobuje ani alergické reakcie.

Cukrová pasta je zmesou cukru, vody a citrónovej šťavy. Zmes sa najskôr zohreje na telesnú teplotu, takže pri aplikácii nehrozia popáleniny ako pri depilácii voskom. Vzniknutá pasta odstraňuje ochlpenie s odumretými bunkami pokožky, tým pádom po jej aplikácii nezostávajú na koži začervenané a podráždené miesta. Pasta sa natiera proti smeru rastu chĺpkov niekoľkokrát za sebou, až kým sa vlasové vlákna úpne obalia.

Následne kozmetička pastu strhne v smere rastu chĺpkov. Cukrovú pastu môže opätovne natierať aj na depilované miesto, čím pokožku dokonale zbaví každéhoi chĺpku. Keďže chĺpky sa vyrthávajú v smere ich rastu, nedochádza k ich pretrhnutiu, ale odstránia sa celé. Cukrovou pastou možno depilovať všetky miesta na tele, aj oblasť podpazušia či bikín. Pokožka po takejto depilácii ostáva naozaj dokonale hladká, lebo cukrová pasta pokožku zbavuje aj odumretých buniek, podobne ako peeling.

Takto depilovaná pokožka ostane bez chĺpkov na 4 – 8 týždňov.

Text: -nb- pre Žena.Pravda.sk
Foto: Shutterstock

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba

+ Tešte sa aj z malých úspechov, čoskoro sa dostavia aj tie veľké.
Peniaze pozeraním televízie nezarobíte,...

+ Pri zdravotných problémoch bude nutné poradiť sa s odborníkom.
Zdokonaľte sa vo vašich slabostiach, môžu sa stať...