Ženám sa pre vysoké opätky trpieť oplatí, tvrdí Louboutin

20.10.2011 15:00
Ženám sa pre vysoké opätky trpieť oplatí, tvrdí...
Ženám sa pre vysoké opätky trpieť oplatí, tvrdí Louboutin Autor:

Slávny návrhár Christian Louboutin vyhlásil, že ženám sa trpieť v jeho topánkach na vysokom opätku oplatí. A to aj keď tie najvyššie opätky z jeho dielne merajú 160 mm.

Aj keď topánky od francúzskeho návrhára svojim hrdým majiteľkám nespôsobujú často len radosť, ale tiež bolesť, hollywoodske celebrity ani európske princezné im stále nevedia odolať. Louboutin pre londýnsky denník The Times uviedol, že sa im to jednoducho oplatí.

„V ženských topánkach je prvok zvádzania,“ povedal návrhár. „Spomeňte si na to, ako Marlene Dietrich prekrižovala svoje nohy, na celý jej postoj. Žena môže byť vo svojich topánkach sexy, šarmantná, zábavná alebo hanblivá,“ uviedol Louboutin. „Pre niektoré ženy je malé nepohodlie vykompenzované niečím iným, čo súvisí s túžbou,“ vysvetlil. „Táto malá chvíľka nepohodlia sa im oplatí mnohými inými spôsobmi,“ dodal.
 
S novinármi sa Louboutin rozprával pri príležitosti vydania svojej prvej knihy. Tá zachytáva najvýznamnejšie modely, ktoré v jeho dielni vyšli počas 20 rokov od jej založenia.
 
Známy návrhár, ktorý sa zviditeľnil i súdnym sporom s módnym domom YSL o typické červené podrážky, založil svoju módnu značku v roku 1991. Odvtedy sa jeho topánky stali symbolom krásy, luxusu a sexepílu. Jeho modely sa pravidelne objavujú na červenom koberci, módnych prehliadkach, no najmä na nohách známych tvárí šoubiznisu, ktoré najviac preslávili lodičky s výraznou červenou podrážkou. Medzi najznámejšie obdivovateľky Louboutina patria Mary-Kate a Ashley Olsen, Dita Von Teese, Sarah Jessica Parker alebo monacká princezná Caroline.
 
Neodškriepiteľným znakom Louboutinových topánok sú červené podrážky, ladné krivky, ako aj veľmi vysoké podpätky a platformy, ktoré lákajú zákazníčky po celom svete. Okrem topánok na vysokých opätkoch navrhuje Louboutin každú sezónu tiež desiatky iných modelov pre mužov aj ženy. Dôkazom, že slávny návrhár venuje svoju pozornosť aj silnejšiemu pohlaviu, je aj jeho nový butik v Paríži venovaný výlučne topánkam pre pánov, ktorý otvoril koncom augusta.

Text: SITA, zo zdroja Hollywood Reporter
Foto: SITA

+5
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nepite zbytočne presladené nápoje, zamerajte sa radšej na čistú vodu.
Budete prinútený k činu, ktorý je...

+ Odpočinok v pohodlí domova vám prospieva, máte výborné podmienky.
Tajné sny sa vám dnes začnú pomaly ale...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk