3 kroky, ktoré vám v práci výrazne pomôžu

20.05.2020 17:00
žena, žltá, úsmev, práca, telefonovanie
Ako byť v práci šťastnejšia? Autor:

Skúste samú seba "reštartovať" a v práci sa nalaďte na inú vlnu - pozitívnejšiu, energickejšiu, príjemnejšiu. Ako na to?

Najnepríjemnejšiu vec vybavte ako prvú

Áno, je to ťažké, ale také oslobodzujúce! Viete, že máte vo vašom zozname úlohu, ktorá sa nedá označiť inak ako nepríjemná. Najradšej by ste sa jej vyhli, ale to sa, bohužiaľ, nedá. A tak ju tlačíte pekne pred sebou, niekedy celé dni či dokonca týždne. Vedome ju odkladáte na neskôr s predstavou, že možno nejako zmizne… Nič také sa však nestane a aj tak vás napokon táto povinnosť počká. Koľko bezsenných nocí by ste si ušetrili, keby ste ju zmietli zo stola okamžite, ako sa k vám dostane. Nebude vás tak prenasledovať hodiny ani dni – príjemná predstava, čo poviete… Chce to len trocha sebazaprenia hneď na začiatku.

Prácu prispôsobte svojej osobnosti

Je to veľmi dôležité – ak si nájdete prácu, v ktorej musíte neustále zápasiť so svojou povahou, je to večné trápenie. Ak ste extrovert, zrejme vás práca, v ktorej ste 8 hodín zatvorená sama v kancelárii, neuspokojí. A platí to aj naopak – ak máte rada vo všetkom poriadok, veci máte naplánované na niekoľko týždňov dopredu a prekvapenia neznášate – asi sa nevyberiete pracovať do umeleckej brandže… Spoznajte samú seba a svoje preferencie, aby sa vám v kariére darilo a najmä, aby ste boli spokojná a práca vás tešila.

Nesťažujte sa, veci riešte

Mnoho času aj energie v práci či mimo nej strácame ponosmi na to, čo sa nám nepáči – priveľa povinností, málo kompetencií, slabý plat, nevrlí kolegovia… Ak patríte do kategórie ľudí, ktorí si najskôr všimnú všetko zlé a to ich dokáže celkom pohltiť, musíte sa spamätať. Samozrejme, nie všetko v práci je a ani nebude ideálne, ale predsa mnoho z toho máte vo svojich rukách. Môžete veci meniť, snažiť sa o lepšiu prácu, hľadať niečo, čo sa vám bude páčiť. Sťažnosti na všetko a všetkých unavujú nielen okolie, ale otravujú vašu dušu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kariérny rast #práca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Osviežite prístup k zdraviu, vymeníte klasické stravovanie za modernejšie.
Dôležité rozhodnutia budete...

+ Bolesť hlavy bude spôsobená nesprávnym spánkom a vankúšom.
Zodpovednosť budete musieť zobrať na seba,...