Šéfujete a máte svoje slabé stránky? Tieto sa už považujú za silné!

, 09.07.2018 09:00
práca, pracovné stretnutie, pracovný tím
Našli ste sa v tomto tíme? Autor:

Možno dosiahnuť úspech len v prípade, že máme široké lakte? To je už zastaralé. Čítajte, prečo údajne slabé stránky sú v skutočnosti silnými.

Dnes pre kariéru potrebujeme:

Empatiu

Dobrý šéf vie, že každý člen tímu je iný – a preto vyžaduje aj iný prístup. Potrebujeme veľa empatie, musíme počúvať, zaujímať sa a rozumieť. Víta sa kladenie otázok a výmena skúseností. Odporúča sa to najmä prvé dni v novej práci.

Citlivosť

Citlivosť sa často porovnáva s plačlivosťou. To je však omyl. Citliví majú väčšinou pochopenie pre druhých. Ak v kancelárii spozorujete, že kolega je počas pracovného stretnutia rozrušený a pôsobí nesústredene, môžete sa ho neskôr medzi štyrmi očami opýtať, či je v pohode. Také gesto posilní súdržnosť a tímového ducha.

Zraniteľnosť

Zraniteľnosť predovšetkým znamená, že si uvedomíme svoje nedostatky. Nerobia nás zraniteľnými, ale autentickými. Kolegom to uľahčí otvoriť sa a pomôže im to vytvoriť takú atmosféru, v ktorej sa budú všetci cítiť dobre.

Chváliť

Kto chce šéfovať, nesmie svojich spolupracovníkov príliš chváliť? Omyl! Namiesto neustálej kritiky, ktorá demotivuje, by ste mali viac chváliť a svojmu tímu ukázať, že úspechy alebo dokonca malé zlepšenia vnímate a patrične odmeníte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#úspech #slabé stránky #pochvala #kritika #empatia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte lakomý nevyplatí sa vám to do budúcna.
Peniaze vám nemohli len tak zmiznúť, prepočítajte si kde...

+ Nič nie je stratené, všetko sa dá ešte zachrániť.
Nezjednodušujte si prácu, spravte všetko tak, ako...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk