Nová kolegyňa vám nie je po chuti?

V práci je vám fajn. Teda, aspoň bolo, než sa nezjavila nová kolegyňa, s ktorou akosi nie ste naladené na "jednu strunu".

kolegyňa, hádka, kancelária
Opäť ste neudržali v práci emócie na uzde?
Autor:

A hoci vám nie je po chuti, ba priam vás „vytáča“, správajte sa k nej kolegiálne a korektne. Inak si môžete prácu poriadne znepríjemniť. Ako vyjsť s novou kolegyňou, ktorú naozaj nemusíte?

Doprajte jej čas

Možno za ňu koná stres či neistota z nového prostredia. V poriadku, nie je podľa vášho gusta, ale to ešte neznamená, že je neschopná. Ak si plní povinnosti ako má, akceptujte ju. Nemáte sa s ňou priateliť, ale pracovať.

Pozor na jazyk

Ak máte veľkú potrebu ohovárať ju, porozprávajte o nej svojej priateľke či partnerovi. Ale nie ľuďom z práce. Nemôžete vedieť, koho je známa, odkiaľ k vám prišla, či koho vo firme pozná.

Vymedzte hranice

Ak jej dáte od začiatku najavo, že váš vzťah je výlučne pracovný, časom to pochopí. Prestane vás zaťažovať súkromím či osobnými postrehmi o kolegoch a práci. Rozprávajte sa slušne, vecne a bez zbytočných emócií.

Nezhadzuje ju

Pracuje vo vašom tíme, takže by ste tým uškodili všetkým. Ak sa vám jej výkony nezdajú, ukážte jej, čo robí zle. Ale nie spôsobom, ktorý ju „položí“. Ste vo firme dlhšie, tak sa celkom prirodzene obracia na vás, ak jej čosi nie je jasné. Ak je na to určený ktosi iný, povedzte jej to a bodka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

vrak, nehoda

Pri nehode na Považí vyhasol život spolujazdkyne. Šoféroval jej manžel

23.04.2017 16:29

Život spolujazdkyne Miroslavy Š. (46) si vyžiadla vážna dopravná nehoda, ktorá sa stala v nedeľu ráno medzi obcami Klobušice a Prejta v okrese Ilava.

Ukrajina, vojaci

V Donbase narazil voz OBSE na mínu, Američan zomrel, dvaja ľudia zranení

23.04.2017 13:31, aktualizované: 15:45

Obrnený voz pozorovateľskej misie OBSE na území ovládanom východoukrajinskými separatistami narazil na protitankovú mínu.

trump

NYT: Trump sa spolieha na rady neoficiálnych poradcov

23.04.2017 13:22

Americký prezident Donald Trump má okrem svojho bezprostredného politického tímu ešte neoficiálnu skupinu poradcov, z ktorých mnohí žiadajú o konzultáciu najmenej raz týždenne.

hasiči, požiar, Kalifornia, pád lietadla, dom

Taliansky 7-ročný chlapec, ktorého rodičia vyhodili z horiaceho domu, zomrel

23.04.2017 12:46

Chlapca vyhodili rodičia z okna druhého poschodia v zúfalej snahe zachrániť ho pred požiarom.