Ako motivovať samú seba? Stačí postupovať po krokoch

Máte v hlave plno želaní týkajúcich sa kariéry - chcete mať lukratívnejšiu prácu, vyššiu pozíciu, viac kompetencií... Ako začať? A prísť do cieľa?

09.12.2016 13:00
žena, kancelária, sviei vzhľad Foto:
Len sa pustite do veľkých plánov.
debata

Nech už zatúžite po čomkoľvek, je jasné, že treba mať plán. Aspoň nejaký, aby ste prišli až k vytúženému cieľu. Skvelé je, ak pôjdete po krokoch a budete cieľavedomo postupovať vpred. Takto sa to podarí:

Musíte vedieť, čo chcete a svoje ciele si jasne formulovať. K tomu patrí aj časový horizont, za ktorý sa k výsledku túžite dopracovať. Nemusí ísť, samozrejme, o presný dátum, ale istú časovú víziu mať musíte.

Ak sa do toho pustíte, musíte ísť na sto percent. Bez výhovoriek, bez kľučkovania. Ak od úvany padáte dole, prestávka je povolená. Načerpajte sily a potom opäť vpred, za svojím cieľom.

Malé ani väčšie zakopnutia vás nemôžu zastaviť. Polená pod nohami musíte preskočiť a nenechať sa nimi odstrašiť. Skôr ich berte ako výzvu, ktorá vás má posilniť vo vašom snažení. Negatívne myšlienky si nepripúšťajte k telu, brzdili by vás.

Máte vo svojom okolí niekoho, koho obdivujete? To je skvelé. Aj pozorovaním takéhoto človeka sa dokážete posunúť vpred. Inšpirujte sa niekým, kto dosiahol to, po čom túžite aj vy.

Povedzte o svojich plánoch blízkym ľuďom. Aj tento záväzok vás môže posunúť vpred, pretože niečo túžite dokázať nielen sebe, ale aj ostatným. Nech to znie akokoľvek, obdiv či uznanie ostatných človeka dokáže správne „nakopnúť“.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #motivácia #cieľ #vízia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepreháňajte to dnes s alkoholom, nemuselo by to dopadnúť dobre.
Je ťažké nájsť si v tejto dobe prácu, ale vy sa...

+ Každý deň sa doma ponaťahujte, nebudete mať taký stuhnutý chrbát.
Popri škole je náročné pracovať, no vy to...