Učte sa od sebavedomých žien

27.04.2016 14:00
dobré miesto - spokojnosť v práci
Zdravé sebavedomie vám v mnohom pomôže. Autor:

Čo robia sebavedomé ženy inak?

Neporovnávajú sa s ostatnými

Vlastné úspechy sa razom zdajú byť menšie a nedostatky rastú – a to len preto, že sa neustále s niekým porovnávate. Vždy sa nájde niekto lepší, krajší, obľúbenejší… Sebavedomé ženy sa preto neporovnávajú, snažia sa zlepšovať v rámci vlastných možností.

Stoja si za tým, čo povedia

Premýšľajú o tom, čo povedia svetu. A keď už svoj názor odprezentujú, neberú ho späť len preto, že väčšina má názor celkom odlišný. Natoľko si veria a dokážu si svoje myšlienky obhájiť.

Z vlastných chýb sa poučia

Nikto nie je dokonalý. V živote človek spraví množstvo malých aj veĺkých chýb. Ale sebavedomé ženy k nim pristupujú konštruktívne a vezmú si z nich ponaučenie. Nabudúce to urobia inak a lepšie.

Na nič sa nehrajú

Ľuďom ponúkajú svoju pravú tvár. Len ťažko niekoho presvedčíte, ak ste každý deň iná. Nehrajte večne nejakú rolu, okolie veĺmi skoro odhalí, že to nie ste vy. Buďte autentická a svojská, všetkým sa zapáčiť nemusíte.

Občas je dobré byť egoistom

Dokážete ľuďom povedať slušne „nie“? Ak si svoje povinnosti plníte, máte na to plné právo. Ak máte dostatok sebavedomia, aj ho využívate. Nechať si niekedy čas len pre seba, vyvetrať si hlavu či len tak ležať v posteli ak máte chuť… Prečo nie?

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#šéf #pocit #sebavedomie #okolie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku