Nehrajte sa na firemnú gazdinku, povýšenia sa nedočkáte!

, 29.06.2015 12:00
práca - kolektív - asistentka
Variť kolegom kávu, aj keď to nie je vaša práca, to vás vyššie neposunie. Autor:

Byť príliš milá v pracovnom kolektíve sa nevypláca. Môže sa vám totiž stať, že zostanete stáť na jednom mieste a žiadne ambície sa nenaplnia.

Tvrdia to aspoň zástupcovia poradenskej organizácie Ask the manager, ktorých citoval britský Daily Mail. Podľa Alison Greenovej zo spomenutej firmy sa ľudia v práci nedočkajú povýšenia, ak budú patriť k tým, ktorí iným varia čaj či kávu, plánujú narodeninové oslavy alebo firemné večierky.

„Takéto správanie dáva v pracovnom prostredí najavo, že nie ste sústredný plnohodnotne na veci, na ktoré ste boli prijatí. Míňať čas na tento druh ‚gazdinkovania‘ v práci znamená, že svoj pracovný čas nevyužívate vo vlastný prospech,“ pokračovala Greenová.

Podľa nej sa do podobnej situácie dostávajú častejšie ženy, pretože majú pocit, že sa zapáčia kolegom, ak ukážu, že zvládajú prácu a popri nej aj aktivity navyše. Vo finále sú to však práve muži, ktorí pôsobia dojmom, že sú špičkoví pracovníci – plnohodnotne sústredení na zadanú úlohu a neobzerajúci sa na podružné okolnosti pracovného prostredia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#práca #žena #kolektív #povýšenie #organizovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Prechladnutie nevyliečite alkoholom, radšej zostaňte doma.
Veľa času trávite klebetami a rozoberáte veci,...