Nehrajte sa na firemnú gazdinku, povýšenia sa nedočkáte!

, 29.06.2015 12:00
práca - kolektív - asistentka
Variť kolegom kávu, aj keď to nie je vaša práca, to vás vyššie neposunie. Autor:

Byť príliš milá v pracovnom kolektíve sa nevypláca. Môže sa vám totiž stať, že zostanete stáť na jednom mieste a žiadne ambície sa nenaplnia.

Tvrdia to aspoň zástupcovia poradenskej organizácie Ask the manager, ktorých citoval britský Daily Mail. Podľa Alison Greenovej zo spomenutej firmy sa ľudia v práci nedočkajú povýšenia, ak budú patriť k tým, ktorí iným varia čaj či kávu, plánujú narodeninové oslavy alebo firemné večierky.

„Takéto správanie dáva v pracovnom prostredí najavo, že nie ste sústredný plnohodnotne na veci, na ktoré ste boli prijatí. Míňať čas na tento druh ‚gazdinkovania‘ v práci znamená, že svoj pracovný čas nevyužívate vo vlastný prospech,“ pokračovala Greenová.

Podľa nej sa do podobnej situácie dostávajú častejšie ženy, pretože majú pocit, že sa zapáčia kolegom, ak ukážu, že zvládajú prácu a popri nej aj aktivity navyše. Vo finále sú to však práve muži, ktorí pôsobia dojmom, že sú špičkoví pracovníci – plnohodnotne sústredení na zadanú úlohu a neobzerajúci sa na podružné okolnosti pracovného prostredia.

#práca #žena #kolektív #povýšenie #organizovanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Budete mať šťastie v nešťastí, preto sa pripravte na rôzne možnosti.
Potešte dnes sami seba, doprajte si...

+ Dbajte na svoju hygienu a častejšie si začnite umývať ruky.
Neskladujte peniaze na bažnom účte, informujte...