Nevraživá kolegyňa? Nepozerajte doľava ani doprava

, 19.01.2015 15:00
kolegyňa
Ak kolegyňa nebudete mať s kým bojovať, prestane. Autor:

Máte kolegyňu, ktorá vám závidí úspechy a nevie to dať najavo uznaním, ale hádže vám polená pod nohy?

Signál: negatívne myšlienky

V prvom rade si skontrolujte myšlienky. Hovorí sa, že tie môžu za všetko. Venujete tejto kolegyni veľa myšlienok? Ak áno (pravdepodobne áno), akých? A čo cítite, keď si na ňu doma spomeniete? Zlým signálom je rozochvenie srdca, nenávisť, zloba a iné negatívne pocity. Preč s nimi!

Ste na rade?

Môžete si jasne uvedomovať, že ste od nej oveľa lepšia. A môžete tiež o nej vedieť, že v práci už vyštvala alebo znemožnila viacerých kolegov. Teraz ste prišli na rad vy. Urobte nasledujúce opatrenia. Ak sa totiž dozviete, že sleduje každý váš chybný krok a ohovára vás za chrbtom, stiahnite sa. Nasledujúce dni si dajte naozaj “bacha”, aby na vašej práci nič nenašla. Snažte sa viac, ako inokedy.

Banálna zámienka

Ak chodievate spolu na obed (v skupinke je aj ona), tak tieto dni to zmeňte. Zámienku môžete mať úplne banálnu. Začali ste držať novoročnú diétu, chcete ušetriť gastrolístky, alebo idete na obed s klientom. Menej sa bavte aj s ostatnými kolegami. Len nemúťte vodu. Ak by ste si ju chceli s napaprčenou náladou vziať “bokom”, alebo jej vynadať v prítomnosti kolegov, ešte viac by ste ju mohli rozzúriť.

Pozerajte len pred seba

Tieto rady by mohli zabrať. Robte si svoju prácu a pozerajte len pred seba. Žiadne napravo či naľavo. Pracujte, ako doteraz a s láskou. Ona bojovať prestane – pretože nebude mať protivníka. Ak by sme sa mýlili, máte ešte jednu možnosť, nazvime ju krajná. Zájdite s týmto podozrením za šéfom a spýtajte sa ho, do akej miery tomu máte venovať pozornosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úspech #šéf #nenávisť #nevraživosť #kolegyňa #zloba #negatívne pocity
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Deň vám znepríjemní opar, dôvodom bude stres z cestovania.
Povinnosti si rozdelíte podľa priorít, bude...

+ Z únavy môžete pociťovať bolesť v očiach, zabudnite na prácu pri počítači.
Tento rok to...