Ste trocha sebecká? Nemusíte sa za to hanbiť

, 19.06.2014 11:00
žena číta knihu, úspešná žena
Ste šikovná. Ale prečo by ste sa mali za to hanbiť? Autor:

Nemusíte sa hanbiť za to, že ste urobili niečo pre seba. I keď to ostatným nemusí práve vyhovovať.

Máte rada samú seba

Ste v štádiu, kedy ste so svojím životom spokojná? Skvelé! Rozhodne sa nemáte za čo hanbiť. Nie ste egocentrická ani namyslená. Pracovali ste sa na sebe a teraz zbierate ovocie. A keď sa pri pohľade do zrkadla pousmejete, máte body k dobru. Pre seba.

„Zlých“ ľudí ste nechali za sebou

Nemusíte mať výčitky svedomia ak ľudí, s ktorými ste sa necítili dobre, vo svojom živote jednoducho nechcete. A že ste na nich boli tvrdá? Aj to sa občas musí, keď niekto nechce pochopiť slušné „nie“. Ak sa vám uľavilo, je to znamenie, že naozaj neboli pre váš život tí praví.

Myslíte na svoje dobro

A kto iný by mal na to myslieť, ak nie vy sama? Túžite po niečom? Tak sa do toho pustite! Nevšímajte si neprajníkov, ktorí vám hádžu polená pod nohy. Každý človek potrebuje pocit spokojnosti, aby sa mohol posúvať ďalej.

Nasledujete svoje pracovné ciele

Ste ambiciózna! Na o čo? Ak vám to niekto vyčíta, „uzemnite“ ho. Každý sme iný a máme v živote iné priority. Ak je tou vašou práca a robíte pre to maximum, vaše okolie to má akceptovať.

Za svoje názory sa nehanbíte

Len málo ľudí dokáže nahlas povedať aj „nepopulárny“ názor. Možno si vypočujete ostrú kritiku, ale aj tá vás v konečnom dôsledku môže priviesť k novým výzvam. Za svoje názory sa hanbiť nemusíte, máte na ne právo a je skvelé, že nemlčíte.

Viete povedať „nie“

Už vás neprenasleduje pocit, že musíte každému vyhovieť. Váš čas je vzácny a chcete ho mať trocha aj pre seba. A keď na niečo nemáte chuť, slušne poviete „nie“. Nie ste arogantná ani povýšenecká, iba o sebe a svojom čase rozhodujete sama.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#úcta #hanba #sebavedomie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte, že aj vaše pracovné prostredie musí zdravo pôsobiť.
Počúvajte to, čo hovoria v práci...

+ Ak ste vyčerpaný, oddýchnite si a zrelaxujte svoje telo aj myseľ.
Kontrolujte sa, občas by ste sa mali...