Ste dole? Nevadí, vychutnajte si aj to!

, 18.06.2014 13:00
nešťastná žena, uvažujúca žena, premýšľajúca
Po "dole" príde "hore". Už onedlho! Autor:

Viete, že život, aj kariéra je vlnovka. Buď ste hore, alebo ste dole. Takže viete, že po tom “dole”, príde onedlho “hore”.

Prišli ste o prácu alebo vám skončila zmluva a vy si (ne)užívate voľno, ktoré práve nastalo? Možno vám viacerí zborovo vravia, ako vám voľno závidia. V prvom rade uverte myšlienke, ktorá má čosi do seba. Vy to voľno jednoducho potrebujete. Pomaličky načerpať sily. Idey o tom, čomu sa budete, resp. máte venovať neskôr, vám začnú do hlavy prichádzať samy. Len sa uvoľnite.

Vravíte, že váš život sa zmenil na jeden veľký kŕč? Oddychovať nemôžete, pretože vás prenasledujú negatívne myšlienky o tom, že sa vám vhodnú prácu nepodarí nájsť? Alebo máte milión projektov a neviete, do ktorého sa pustiť? V takom prípade si urobte scenár pre prípad “čo ak”. Nahliadnite do svojich účtov a reálne zhodnoťte, ako dlho môžete ešte ostať doma. Kam sa môžete vybrať, čo si môžete z úspor dovoliť.

Potom si vyrobte krízový scenár. Čiže čo najhoršie sa vám môže stať a ako asi by ste to riešili. Napríklad: Ak si do troch mesiacov nenájdem prácu, môžem si peniaze požičať od mamy. Táto myšlienka, ktorú pravdepodobne nezrealizujete, vám dodá veľa odvahy a v blízkej budúcnosti vás prestane prenasledovať zúfalstvo.

A teraz smelo do toho. Bez výčitiek svedomia si oddýchnite a sústreďte sa len na pozitívne myslenie. Poznáte ten výrok: Ak po niečom veľmi túžite, nesmiete sa o to príliš usilovať.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#oddych #výpoveď #nová práca #voľno
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Posúvajte svoje hranice, len myslite na riziká, ktoré s tým súvisia.
Výrazné zľavy môžu ukrývať celkom inú...

+ Nerozhodujte sa len sami, spýtajte sa na názor aj ľudí, ktorých milujete.
Pomôžete ľuďom, ktorým sa...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk