Kroky, ako zlepšiť prácu, ktorá nie je tá pravá

, 22.05.2014 15:40
pracujúca žena, kancelária
A čo najčastejšie sa usmievajte. Autor:

S prácou je to podobne ako so vzťahom. Nemôžete ich zlepšovať. Zlepšovať môžete len seba a svoj postoj.

Máte prácu, ktorú by ste ani náhodou neoznačili „tá pravá“? Nenašli ste sa v nej, no napriek tomu viete, že sa v nej môžete veľa naučiť. Nejaký čas v nej ešte zotrváte. Čo môžete spraviť, kým sa veci vykryštalizujú a vy ste do nej nechodili až s takým odporom?

Aj keď máte pocit, že sa vo vašej práci nedá čo meniť, niečo si predsa len nájdete. Na pamäti majte slovo zmena. Tú budete potrebovať najväčšmi vo chvíli, keď chcete rozbiť stereotyp. Takže požiadajte šéfa, či by ste sa nemohli presťahovať. Jednoducho, rada by ste „okupovali“ teraz ten stôl pod oknom, ktorý patril kolegyni, ktorá pred mesiacom odchádzala na materskú. Neviete si predstaviť, ako vám môže taká „maličkosť“ zmeniť život. Možno, že odteraz začnete chodiť do práce s radosťou.

Aj v prípade, že máte zajačie úmysly, snažte sa mesiace, ktoré v práci zotrváte, využiť naplno. Zisťujte, ako svoju prácu zefektívniť. Možno, že si isté veci môžete pripraviť už ráno doma, bezprostredne po prebudení. Niekomu sa práve o takomto čase pracuje najlepšie… V takých prípadoch budete môcť odísť z práce o tretej a nie o štvrtej, ako iné dni. Ale pozor! Dovoľte si to len niekedy, šéf predsa nevidí, že pracujete z domu.

Jedna hodina k dobru, ktorá vám ostane nech nie je premárnená. Snažte sa ju využiť naplno. Venujte ju cieľu, ku ktorému chcete smerovať. Učte sa, alebo premýšľajte, čo s budúcnosťou.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#práca #efektivita
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...

+ Spoločenskou hrou budete trénovať ruky, hovorené slovo aj pamäť.
Dávajte pozor na stratu,...