Zlý kolektív? Skúste ho stmeliť

, 31.03.2014 08:30
kolektív, pracovný tím
Ilustračné foto. Autor:

Ponosujete sa na to, že nepracujete v dobrom kolektíve? Máte dobrú prácu. Baví vás... Ale kolektív je hrozný?

Prečo sa to nepokúsite zmeniť vy? Hovorí sa predsa, že začať treba stále od seba. Tak sa pokúste. Koľkým pred vami to už vyšlo. Dajte si v prvom rade záväzok, že chcete byť osobou, na ktorú druhí len tak nezabudnú. Ľahko to dosahujú ľudia s charizmou, ale podariť sa to môže aj vám.

Ak sa budete od každého držať stranou v snahe „len neprísť do konfliktu“, môžete urobiť aj veľa zlého. V prvom rade si totiž budete musieť uvedomiť, že keď si chcete v kolektíve rozumieť, budete musieť byť priateľská. Separovanie ešte nikomu nič dobré neprinieslo a neprinesie ani vám.

Hľadajte v kolektíve človeka, ktorý je vám najbližší. Začína to sympatiou, ktorú pomaly rozvíjajte. Vyhýbajte sa intrigám. Keď spozorujete niečo, čo stojí za zmienku a prípadne sa rada na tom zasmejete, radšej o tom porozprávajte svojmu frajerovi doma. Pokojne napodobňujte kolegyňu, ako sa správa, ako sa maľuje či kráča, len o tom mlčte v práci. A skúste aj potom, keď zistíte, že je rovnako nesympatická viacerým.

Zorganizujte opekačku. Navrhnite to. Buďte tou osobou, ktorá stmeľuje kolektív. A zavolajte aj tú kolegyňu, ktorá vám je zo všetkých najnesympatic­kejšia. Vopred si prajte priblížiť sa k nej. Určite to vyjde.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#pracovný tím #kolektív
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na masáž chodidiel, mohla by vám pomôcť od bolestí.
Strážte si svoje financie, kontrolujte na...

+ Nepodceňujte návštevy u svojich lekárov, hlavne ak ide o očkovanie.
Nevzdávajte sa, vždy je tu šanca, že...